Lietuvos krepšinio rinktinė nepaliko vilčių kroatams | Diena.lt

LIETUVOS KREPŠINIO RINKTINĖ NEPALIKO VILČIŲ KROATAMS

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė Vilniaus „Siemens“ arenoje 79:62 (26:11, 17:28, 24:10, 12:13) nugalėjo Kroatijos komandą.

Vietą pasaulio čempionate jau anksčiau užsitikrinusiems grupės lyderiams lietuviams tai buvo devintoji pergalė per 10 mačų.

Lietuvos krepšininkai iniciatyvą turėjo visą pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo 15 taškų skirtumu (26:11). Antrajame ketvirtyje Kroatijos rinktinė įsižaidė ir prieš didžiąją pertrauką lietuvių pranašumas sumažėjo iki 4 taškų (43:39).

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Po taiklių Mindaugo Girdžiūno ir Ado Juškevičiaus metimų Lietuvos krepšininkas įgijo 18 taškų persvarą (67:49). Per paskutines 10 min. lietuviai išsaugojo panašų pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Lietuvos rinktinei 15 taškų pelnė Renaldas Seibutis, 12 - Martynas Echodas (10 atk. kam.), 10 - Rokas Giedraitis, po 8 - Arnas Butkevičius ir Mantas Kalnietis, po 7 - Mindaugas Girdžiūnas ir Jonas Mačiulis, 5 - Adas Juškevičius, 3 - Eimantas Bendžius, po 2 - rinktinės debiutantas Gytis Masiulis bei Martinas Gebenas.

Kroatijos komandoje (4 pergalės/6 pralaimėjimai) 12 taškų surinko Miro Bilanas, 11 - Tomislavas Zubčičius, 10 - Jakovas Mustapičius.

Rugsėjo mėnesį vykusiose rungtynėse lietuviai išvykoje kroatus įveikė 84:83.

Paskutines šios atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais kitų metų vasario 22 ir 25 dienomis atitinkamai su Olandijos (išvykoje) ir Italijos (namuose) krepšininkais.

Antrajame pasaulio čempionato atrankos etape žaidžia 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Joms įskaityti pirmojo etapo rezultatai. Į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas.