Sidabras Podgoricoje: įspūdingai finale sugrįžę Lietuvos dvidešimtmečiai nusileido ispanams | Diena.lt

SIDABRAS PODGORICOJE: ĮSPŪDINGAI FINALE SUGRĮŽĘ LIETUVOS DVIDEŠIMTMEČIAI NUSILEIDO ISPANAMS

• 9

Fantastiškai atsitiesusi Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė galiausiai pralaimėjo U20 Europos čempionato finale. Mindaugo Noreikos auklėtiniai po permainingos kovos 61:69 (17:26, 20:16, 18:13, 6:14) pripažino bendraamžių iš Ispanijos pranašumą, kurie laimėjo visus 7 mačus pirmenybėse.

Lietuvos U20 rinktinė praeityje Europos čempionate dukart yra iškovojusi aukso (1996 m. ir 2012 m.), triskart sidabro (2005 m., 2008 m., 2016 m.) bei sykį (2004 m.) bronzos medalius.

Sėkmingiau mačą pradėjo ispanai (10:2), kurie jau 8-ąją minutę įgijo dviženklį pranašumą (22:10), tačiau lietuviai neketino lengvai pasiduoti.

Ispanija antrojo kėlinio viduryje buvo įgijusi 14 taškų pranašumą (38:24), bet mūsiškiai dar iki ketvirčio pabaigos stabilizavo situaciją (37:42), o antrąją rungtynių pusę pradėjo spurtu 11:2 ir po Dominyko Stenionio tritaškio jau patys turėjo 4 taškų persvarą – 48:44.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje lietuviams pritrūko jėgų – keturias minutes taškų nepelnę mūsiškiai paleido į priekį Ispaniją (55:62).

Nors po Augusto Marčiulionio dvitaškio iš varžovų persvaros buvo likęs tik taškas (61:62), kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis tikslus Lietuvos metimas finale.

Lemiamą ketvirtį lietuviai pralaimėjo 6:14.

Rezultatyviausias lietuvis finale buvo rinktinės lyderis Mantas Rubštavičius. Gynėjas per 29 minutes pelnė 15 taškų (4/6 dvit., 2/8 trit., 1/1 baud.), atkovojo 2 kamuolius, 2 kartus suklydo ir surinko 7 naudingumo balus.

Rubštavičius čempionate rinko po 19,7 taško ir buvo rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas. Jis buvo išrinktas į turnyro simbolinį penketą.

Turnyro MVP tapo ispanas Juanas Nunezas, finale per 23 minutes įmetęs 11 taškų (5/16 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 3 naudingumo balus.

Kelyje link finalo mūsiškiai mūsiškiai pusfinalyje 67:63 įveikė Juodkalniją, ketvirtfinalyje 89:79 palaužė Prancūzijos rinktinę, aštuntfinalyje 75:70 pranoko Vokietiją, o grupių etape 65:75 nusileido Ispanijai, 69:71 pralaimėjo Ukrainai ir 108:66 sutriuškino Čekijos jaunimą.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 15, Dovydas Butka 11, Jokūbas Rubinas 8, Dominykas Stenionis 7.

Ispanija: Rubenas Dominguezas 17, Michaelas Caicedo 13, Juanas Nuneza 11.

• Sidabras Podgoricoje: įspūdingai finale sugrįžę Lietuvos dvidešimtmečiai nusileido ispanams