LKL teisėjų departamentas: rungtynėse Pasvalyje teisėjai suklydo lemiamu momentu | Diena.lt

LKL TEISĖJŲ DEPARTAMENTAS: RUNGTYNĖSE PASVALYJE TEISĖJAI SUKLYDO LEMIAMU MOMENTU

• 1

„Betsafe-LKL“ čempionato ketvirtajame ture dėl taško turnyrinėje lentelėje kovojo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Jonavos „Cbet“ komandos. Itin dramatiškoje dvikovoje svečiai tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis 93:92 įveikė Pasvalio ekipos krepšininkus.

Pasibaigus rungtynėms, LKL teisėjų departamentas išanalizavo krepšinio arbitrų, teisėjavusių šiose rungtynėse, darbą ir konstatavo, kad teisėjų klaidos lemiamu momentu ketvirtojo kėlinio pabaigoje padarė įtaką rungtynių baigčiai.

Epizodas:

Ketvirtajame rungtynių kėlinyje likus žaisti 2 sek. Jonavos ekipos žaidėjas Mike'as Lewisas prieš pradėdamas kamuolio varymą, atkelia atraminę (kairę) koją. Šioje situacijoje teisėjas suklydo, neužfiksavęs pažeidimo – „žingsniai“.

Vėliau, pašokęs metimui, „Cbet“ gynėjas atkiša dešinę koją, už kurios užkliūna „Pieno žvaigždžių“ ekipos žaidėjas Jordanas Watsonas.

Kadangi gynėjas judėjo šalia ir kontaktas įvyko už puolėjo cilindro ribų, pražanga Pasvalio ekipos žaidėjui neturėjo būti paskirta. Klaidingi sprendimai įtakojo rungtynių baigtį.

Suklydęs teisėjas LKL nuostatuose nustatyta tvarka yra suspenduojamas nuo teisėjavimo LKL organizuojamose varžybose iki 2023 m. spalio 30 d. (imtinai).