Medaliai arti: dramatiškai išsigelbėję šešiolikmečiai – Europos čempionato pusfinalyje | Diena.lt

MEDALIAI ARTI: DRAMATIŠKAI IŠSIGELBĖJĘ ŠEŠIOLIKMEČIAI – EUROPOS ČEMPIONATO PUSFINALYJE

• 0

Dviženklį deficitą panaikinusi Lietuvos šešiolikmečių krepšinio rinktinė išgyveno pratęsimą ir žengė į Europos jaunučių čempionato pusfinalį.

Tomo Purlio auklėtiniai Šiaurės Makedonijoje vykstančiame turnyre ketvirtfinalyje 79:68 (15:27, 18:14, 18:15, 16:11, 12:1) per pridėtą laiką palaužė Turkiją bei užsitikrino vietą tarp keturių stipriausių komandų.

Lietuvos U16 rinktinės kitame etape lauks Izraelio ir Graikijos poros nugalėtojas.

Lietuvių gretose išsiskyrė Mantas Laurenčikas, kuris per 34 minutes surinko 23 taškus (6/11 dvit., 1/3 trit., 8/9 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas, perimtą kamuolį, bloką bei 22 naudingumo balus.

Be pralaimėjimų žygiuojantys lietuviai aštuntfinalyje 97:48 sutriuškino Daniją, grupių etape 73:41 palaužė Prancūziją, 80:73 pranoko Nyderlandus bei 98:69 įveikė Izraelį.

Dar pirmajame kėlinyje Turkija susikrovė dviženklę persvarą (27:15), tačiau po ilgosios pertraukos lietuviai atsitiesė ir išlygino rezultatą (45:45).

Ketvirtajame ketvirtyje Lietuvos rinktinė vėl turėjo būti besivejančių vaidmenyje (51:56), bet charakterį parodę mūsiškiai galop persvėrė rezultatą (60:57).

Tiksint paskutinėms 57 sekundėms turkai išsigelbėjo ir mačas persikėlė į pratęsimą (67:67). Per pridėtą laiką Lietuvos atstovai spurtavo ir galiausiai užtikrintai triumfavo.

Lietuva: Mantas Laurenčikas 23, Nojus Indrušaitis 17, Kristupas Smirnovas 12, Paulius Narvilas 9, Matas Buteliauskas ir Nedas Raupelis po 6.

Turkija: Yagizas Aksu 16, Demiras Doganas 11, Keremas Erdemas 9, Eminas Kara 8, Erenas Erdoganas 7, Salihas Altuntas 6.