Metų sensacija: užsikūrę lenkai nukarūnavo Europos čempionus | Diena.lt

METŲ SENSACIJA: UŽSIKŪRĘ LENKAI NUKARŪNAVO EUROPOS ČEMPIONUS

• 9

Sensacingą pralaimėjimą Europos čempionato ketvirtfinalyje patyrė čempionų titulą ginantys Slovėnijos krepšininkai.

Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai 87:90 nusileido lenkams ir baigė kovas dėl medalių.

Tuo metu lenkai į pusfinalį pateko pirmą kartą per 51-erius metus nuo 1971-ųjų.

Lenkai žaidimo madas diktavo nuo pat pradžių ir jeigu po pirmojo kėlinio turėjo trapų 3 taškų pranašumą (26:29), tai antrajame kėlinyje visiškai įsisiautėjo. Vedami Mateušo Ponitkos, lenkai surengė įspūdingą spurtą 29:13 ir pasiuntė Slovėniją į nokdauną bei į pertrauką išėjo turėdami 19 taškų pranašumą (58:39).

Visgi po pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Padidinę intensyvumą, slovėnai pakilo iš pelenų, surakino lenkus gynyba, puolime surengė įspūdingą spurtą 29:6 bei likus 8,5 minutės iki mačo pabaigos įgijo 4 taškų pranašumą (68:64).

Tačiau lenkai nepasidavė, vedami Ponitkos ir iš žaidimo eliminavę penkias pražangas susirinkusį Luką Dončičių, spurtavo 20:12 ir po A.J. Slaughterio dvitaškio likus 2,5 minutės iki mačo pabaigpos padidino pranašumą iki 8 taškų (84:76).

Netrukus slovėnai sumažino skirtumą iki 4 taškų (80:84), tačiau Ponitka įsmeigė tritaškį, pridėjo baudas ir likus minutei persvara pasiekė 9 taškus (89:80).

Slovėnai dar bandė sukurti stebuklą ir likus 30 sekundžių sumažino skirtumą iki 3 taškų (87:90), tačiau nė viena komanda nepasižymėjo ir lenkai triumfavo.