Dviženklį atsilikimą ištirpdęs „Žalgiris“ pritrūko vieno metimo (komentarai) | Diena.lt

DVIŽENKLĮ ATSILIKIMĄ IŠTIRPDĘS "ŽALGIRIS" PRITRŪKO VIENO METIMO (KOMENTARAI)

Eurolygos „Top 16“ turnyre Kauno "Žalgiris" patyrė dešimtąją nesėkmę. Ketvirtadienio vakarą LKL čempionai po dramatiškos kovos 85:86 (22:23, 19:27, 20:15, 24:21) nusileido Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" komandai, kuriai tai buvo penktasis laimėjimas.

"Žalgirio" strategas Saulius Štombergas: „Norėjome pergalės ir visi stengėsi,  buvo pasiruošę laimėti. Pirmoje rungtynių dalyje sunkiai sekėsi gynyboje. Varžovai perimdavo kamuolius po mūsų klaidų ir daug  įmetė. Po pertraukos perėmėme kontrolę į savo rankas. Geriau stabdėme varžovus gynyboje. Nors atsilikome dideliu taškų skirtumu, rankų nenuleidome, žaidėme iki galo. Tuo esu patenkintas".

"Lokomotiv-Kuban" vyriausiasis treneris Jevgenijus Pašutinas: „Tikėjomės sunkių rungtynių. "Žalgiris" - gerai pataikanti komanda, ji turi snaiperių - J. Dentmoną, A. Milaknį, M. Pocių. R.Javtokas demonstruoja bene geriausią krepšinį per savo karjerą. Tad noriu padėkoti savo žaidėjams už charakterį. Mums tai buvo labai svarbios rungtynės, todėl džiaugiuosi pergale".

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. "Žalgirio" krepšininkai rungtynes pradėjo puikiai. Sužaidus dvi minutes, aikštės šeimininkai po Martyno Pociaus tolimo šūvio pirmavo 7:0. Tačiau kauniečiams taškus pelnyti darėsi vis sunkiau, o "Lokomotiv-Kuban" krepšininkų metimai vis dažniau pasiekdavo tikslą.  7 min. Antonas Pankrašovas tritaškiu rezultatą išlygino - 11:11, o netrukus Richardas Hendrixas išvedė į priekį svečius - 11:13.

Pirmąjį kėlinį LKL čempionai pralaimėjo 22:23.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje Mindaugas Kupšas baudos metimu rezultatą išlygino -23:23. Rusijos komanda į tai atsakė Aleksejaus Žukanenkos tritaškiu ir Derricko Browno dvitaškiu - 23:28 (13 min.).

15 min. po Artūro Milaknio tritaškio žalgiriečiai visiškai priartėjo - 31:32. Tačiau svečiai pelnė šešis "sausus" taškus ir 17 min. vėl atitrūko - 31:38. 19 min. po R.Hendrixo metimo "Lokomotiv-Kuban" įgijo didžiausią - 8 taškų - persvarą (35:43).

Komandos išėjo ilsėtis Sauliaus Štombergo auklėtiniams atsiliekant 41:50.

Iki pertraukos aikštės šeimininkams daugiausia taškų pelnė R.Javtokas (9) ir M.Pocius (8). Svečių komandoje po 9 taškus pelnė Simas Jasaitis ir D.Brownas.

Trečiasis kėlinys. Tuoj po pertraukos "Žalgirio" legionierius Justinas Dentmonas pataikė tritaškį - 44:50.

22 min. po keturių iš eilės Manto Kalniečio pelnytų taškų svečiai pirmavo 44:54.

Trečiojo kėlinio viduryje ekipas skyrė jau 12 taškų (48:60).  25 min. A.Milaknis tolimu metimu sumažino aikštės šeimininkų atsilikimą iki 7 taškų (53:60).

29 min. po dar vieno A.Milaknio tolimo šūvio LKL čempionai visiškai priartėjo - 60:62. Po trijų kėlinių kauniečiai atsilikinėjo 4 taškais (61:65).

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį kėlinį geriau pradėjo svečiai iš Krasnodaro. Jie pelnė 4 taškus iš eilės ir vėl truputį atitrūko - 61:69. Žalgiriečiams niekaip nesisekė pataikyti, o Rusijos komanda pelnė dar penkis taškus ir 34 min. įgijo 13 taškų persvarą - 61:74.

Tik 34 min. pagaliau du taškus pelnė ir kauniečiai - įmetė R.Javtokas (63:74).

LKL čempionai baltos vėliavos kelti nesirengė. 36 min. Šarūnas Jasikevičius aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki 5 taškų (71:76). 38 min. po M.Pociaus metimo komandas skyrė vos vienas taškas (77:78).

Krasnodaro krepšininkai vėl įgijo 3 taškų persvarą (77:80). Likus žaisti 33 sek. Artūras Gudaitis suteikė vilčių "Žalgiriui" - 85:86. Deja, persverti rezultato savo naudai kauniečiams nepavyko.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 18, Martynas Pocius 16, Artūras Gudaitis 14, Artūras Milaknis 14, Šarūnas Jasikevičius 8.

„Lokomotiv-Kuban“: Derrickas Brownas 15, Richardas Hendrixas 15, Mantas Kalnietis 11, Marcusas Williamsas 11, Simas Jasaitis 9, Antonas Pankrašovas 9.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Situacija prieš rungtynes

Tikslai. "Lokomotiv-Kuban" ir "Žalgirio" užduotys Eurolygos "Top-16" F grupėje – skirtingos: Rusijos "geležinkelininkai" turi šansų iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį, o tokias viltis praradusiam "Žalgiriui" šios rungtynės – viena galimybių tinkamai pasirengti kovoms nacionaliniame fronte – Lietuvos krepšinio lygos čempionate ir šalies taurės turnyre.

Rezervai. "Žalgiris" šiuo metu yra geros sportinės formos. Daugumą savo rungtynių kauniečiai pralaimėjo tik prastai sužaidę paskutinėmis minutėmis", – pažymėjo "Lokomotiv-Kuban" legionierius M.Kalnietis.

Jo nuomone, "Žalgirį" gerokai susilpnino Pauliaus Jankūno netektis, tačiau neįvertinti kauniečių būtų pavojinga. "Po Pauliaus traumos žalgiriečiai mažiau manevruoja po baudos aikštelę, tačiau Robertas Javtokas žaidžia, ko gero, geriausią krepšinį per pastaruosius penkis metus, tad mums bus nelengva", – svarstė Lietuvos krepšininkas.

Susidūrimas. Kad Kaune lengva nebus, krasnodariečiams primena ir pirmosios rungtynės. Tuomet net 16 taškų persvarą turėję žalgiriečiai šį milžinišką pranašumą išbarstė. Pergalę 80:75 "Lokomotiv-Kuban" šventė tik dėl to, kad kauniečiai chaotiškai sužaidė lemiamą ketvirtą kėlinį. "Žalgirio" vyriausiasis treneris Saulius Štombergas viliasi, kad šį kartą istorija nepasikartos.

Jaunimas. Šiomis dienomis prie pagrindinės komandos prisijungė jaunieji žalgiriečiai Lukas Lekavičius ir Donatas Tarolis, tačiau Eurolygos turnyrui jie neregistruoti, tad šiandien nežais. "Žalgiriui" nepadės ir kelio traumą besigydantis V.Čižauskas.

Lyderiai. "Lokomotiv-Kuban" žaidėjai mėgsta greitą puolimą, derinius "dviese prieš du". Lyderiai – M.Kalnietis, Krunoslavas Simonas, Derickas Brownas. Pirmas rungtynes sužaidėme gerai, tad tikrai esame pajėgūs juos įveikti. Krasnodariečių gynyboje yra spragų", – kalbėjo gynėjas Vytenis Lipkevičius.