Nė vieno metimo neprametęs ir 51 naudingumo balą surinkęs E. Fridrikssonas nukalė „Šiaulių“ pergalę | Diena.lt

NĖ VIENO METIMO NEPRAMETĘS IR 51 NAUDINGUMO BALĄ SURINKĘS E. FRIDRIKSSONAS NUKALĖ „ŠIAULIŲ“ PERGALĘ

• 0

Elvaras Fridrikssonas surengė vieną geriausių pasirodymų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) istorijoje, o jo vedami „Šiauliai“ (11-19) iškovojo dar vieną pergalę. Antano Sireikos auklėtiniai namuose 103:90 (21:30, 24:16, 29:18, 29:26) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12-19) krepšininkus.

Įspūdingą pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Fridrikssonas, kuris per 31 minutę pelnė 33 taškus (4/4 dvit., 5/5 trit., 10/10 baud.), atkovojo 1 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, 6 sykius suklydo, išprovokavo 11 pražangų ir surinko 51 naudingumo balą.

Nė karto neprametęs islandas pagerino šio LKL sezono naudingumo balų rekordą, kuris iki šiol priklausė Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjui Margiriui Normantui (41).

Tai buvo trečias geriausias pasirodymas lygoje per 21 metus. 2000-aisiais 52 naudingumo balus surinko Klaipėdos „Neptūno“ snaiperis Svajūnas Airošius, o 2017 metais Vilniaus „Ryto“ atstovas Martynas Echodas pasižymėjo 53 efektyvumo balais.

Penktą kartą per šešerias rungtynes laimėję šiauliečiai rikiuojasi 7-oje turnyrinės lentelės vietoje ir nuo ant penkto laiptelio žengiančių Prienų „CBet“ (12-18) atsilieka viena pergale.

Tuo metu antrą kartą iš eilės pralaimėję Pasvalio krepšininkai nukrito į šeštąją vietą.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie po Arvydo Šikšniaus tolimo metimo pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 9 taškų pranašumą (30:21).

Vis dėlto šiauliečiai spurtavo 12:4 ir po Eimanto Stankevičiaus baudos metimo pirmavo 2 taškais (45:43).

Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ perėmė iniciatyvą, spurtavo 9:2 ir po po trijų kėlinių savo kraityje turėjo dviženklį pranašumą (74:64).

Ketvirtajame kėlinyje „Pieno žvaigždžės“ bandė kabintis ir likus 7 minutėms po Edgaro Želionio dėjimo su pražanga priartėjo iki 7 taškų (74:81). Visgi šeimininkai atsakė spurtu 15:8 ir po Fridrikssono taiklių baudų įgijo 14 taškų pranašumą (96:82).Per likusį laiką Gedimino Petrausko auklėtiniams nepavyko sugrįžti ir pergalę šventė „Šiauliai“.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 33 (4/4 dvit., 5/5 trit., 10/10 baud., 12 rez. perd., 6 kld., 51 naud.), Arminas Urbutis 16 (5/7 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.), Mindaugas Lukauskis 14 (4/5 trit.), Martynas Varnas 13 (5/5 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Andy Van Vlietas (2/5 trit., 9 atk. kam.) ir Kaspars Berzins po 10.

„Pieno žvaigždžės“: Paulius Petrilevičius 17 (6/10 dvit., 5/6 baud.), Tomas Lekūnas 15 (3/6 trit., 6 rez. perd.), Arvydas Šikšnius 13 (3/4 trit.), Yannickas Franke 12 (4/5 dvit., 1/5 trit.), Branko Mirkovičius (2/4 trit., 5 rez. perd.) ir Edgaras Želionis (4/4 dvit.) po 10.