Nervus „Virtus“ žvaigždynui tampęs „Lietkabelis“ baigė kovas Europos taurėje | Diena.lt

NERVUS „VIRTUS“ ŽVAIGŽDYNUI TAMPĘS „LIETKABELIS“ BAIGĖ KOVAS EUROPOS TAURĖJE

• 0

Panevėžio „Lietkabelis“ užkūrė tikrą pirtį Europos taurės favoritams, bet galiausiai į ketvirtfinalį žengė Bolonijos „Virtus“.

Iki rungtynių pabaigos kovoję Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 67:75 (14:18, 20:21, 18:17, 15:19) nusileido žvaigždžių kupinai „Virtus“ ir baigė pasirodymą Europos taurėje.

Turnyro ketvirtfinalyje „Virtus“ namuose priims Ulmo „Ratiopharm“.

Ketvirtąjį kėlinį Vytenis Lipkevičius pradėjo tritaškiu ir priartino „Lietkabelį“ iki minimumo (55:56), tačiau tuomet prasidėjo panevėžiečių vargai puolime.

Lietuvos komanda per beveik 6 minutes pelnė vos 4 taškus, o po Kyle‘o Weemso tritaškio „Virtus“ pabėgo – 68:59.

Panagiočio Kalaitzakio baudos metimas ir Vytenio Lipkevičiaus du taškai išlaikė „Lietkabelį“ kovoje (62:68), bet Mamo Jaiteh dėjimas likus 86 sekundėms galutinai įtvirtino „Virtus“ pergalę – 71:62.

Fantastišką metimą rungtynėse pataikė Vytenis Lipkevičius, kuris smeigė tritaškį per visą aikštę su pirmojo kėlinio sirena.

„Lietkabelį“ Bolonijoje pražudė klaidos – panevėžiečiai prarado net 22 kamuolius. „Virtus“ suklydo 16 sykių.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Gabrielius Maldūnas, kurio sąskaitoje per 17 minučių buvo 10 taškų (5/6 dvit.), 9 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 15 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai Panevėžio komandoje žaidė po 12 taškų įmetę Nikola Radičevičius ir Gediminas Orelikas.

Panevėžiečiai Europos taurės A grupėje iškovojo 9 pergales, patyrė 7 pralaimėjimus bei užėmė 5-ąją vietą, o tai lėmė, kad jau aštuntfinalyje reikėjo vykti į turnyro favoritų tvirtovę.

Bolonijos komandai Kyle'as Weemsas per 25 minutes pelnė 13 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Mamas Jaiteh, per 21 minutę pelnęs 20 taškų (9/10 dvit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų.

„Virtus“: Mamas Jaiteh 20 (9/10 dvit., 6 kld.), Kyle'as Weemsas 13 (2/4 trit., 4 rez. perd., 4 per. kam.), JaKarras Sampsonas 11 (5/9 dvit.), Marco Belinelli 8, Tornike Šengelija 7 (5 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Nikola Radičevičius (2/3 trit.) ir Gediminas Orelikas (4/6 trit.) po 12, Gabrielius Maldūnas 10 (5/6 dvit., 9 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis (4 rez. perd.) ir Vytenis Lipkevičius (2/4 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam.) po 8, Džordže Gagičius 7 (6 atk. kam.).