NKL ketvirtfinaliuose virė atkaklūs mūšiai | Diena.lt

NKL KETVIRTFINALIUOSE VIRĖ ATKAKLŪS MŪŠIAI

Įspūdingas Vitalijaus Kozio pasirodymas nulėmė Kauno „Žalgirio“ dublerių pergalę akistatoje su „Telšiais“ ir padėjo išlyginti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos rezultatą. Tuo tarpu kitoje poroje Jonavos „CBet“ išsiveržė į priekį serijoje su „Šilute“.

21 metų kretingiškis Vitalijus Kozys sužaidė naudingiausias karjeros rungtynes surinkdamas net 39 naudingumo balus, o jo atstovaujamas „Žalgiris-2“ namuose 88:86 (17:22, 22:11, 27:32, 22:21) palaužė „Telšių“ krepšininkus. 201 cm ūgio sunkusis puolėjas per 30 minučių pelnė 25 taškus (3/3 dvit., 5/7 trit., 4/5 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo, blokavo 2 metimus, 5 kartus pažeidė taisykles, išprovokavo 7 pražangas. Du jo tritaškiai mačo pabaigoje padėjo kauniečiams atitrūkti (85:80) nuo svečių iš Žemaitijos. Nors vėliau telšiškiai prisivijo, bet lemiamas Igno Razučio metimas tikslo nepasiekė ir serijos rezultatas tapo lygus (1:1).

Nugalėtojų gretose dar pasižymėjo Dominykas Stenionis - 20 tašų (5/7 dvit., 7/10 baud., 6 rez. perd., 28 naud.), Radvilas Kneižys 11 (3/6 trit.), Liutauras Lelevičius 7.

„Telšiams“ daugiausia taškų pelnė Gytis Sirutavičius 25 (7/15 trit., 4 rez. perd.), Tomas Zdanavičius 20 (6/8 dvit., 2/4 trit., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud.), Ignas Razutis 18 (4/8 trit., 9 rez. perd.), Ovidijus Kaminskis 9.

Kitas serijos iki trijų pergalių rungtynes ekipos žais 23 d. Telšiuose.

Tuo tarpu Jonavoje antradienį varžovai sanktykius aiškinosi kiek ramiau. „Šilutė“ sugebėjo pateikti siurprizą antrajame mače, kurį namuose laimėjo 88:85 ir išlygino serijos rezultatą (1:1). Tad šįkart jonaviečiai į aikštę žengė itin motyvuoti. Nepaisant to du kėlinius aikštėje virė atkakli kova, o ilgosios pertraukos komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 49:49. Tiesa, vėliau paaiškėjo, jog kertiniu mačo epizodu tapo „Šilutės“ aukštaūgio Valdo Vasyliaus trauma. 16-ąją min. svečiams pirmaujant 39:32, vidurio puolėjas parkrito ant parketo ir aikštę paliko laikydamasis už traumuotos kojos. Netekę jėgos po krepšiu, šilutiškiai bandė priešintis, bet iki 4-ojo kėlinio. Jame įsibėgėję Jonavos krepšininkai atitrūko dviženkliu skirtumu – 83:71 ir leido nusišypsoti savo strategui Virginijui Šeškui. Ketvirtasis serijos mačas vyks ketvirtadienį Pamaryje.