NKL: trijų pratęsimų aštuntfinalio dramoje jonaviečiai palaužė „Telšius“ | Diena.lt

NKL: TRIJŲ PRATĘSIMŲ AŠTUNTFINALIO DRAMOJE JONAVIEČIAI PALAUŽĖ "TELŠIUS"

• 0

Pirmosiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio serijos rungtynėse Mažeikiuose Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai po neįtikėtinos trijų pratęsimų kovos 88:85 (18:14, 12:22, 14:8, 16:16, 6:6, 9:9, 13:10) palaužė šeimininkų „Telšių“ klubą.

Aštuntfinalio serijoje iki trijų pergalių Jonavos krepšinio klubas išsiveržė į priekį rezultatu 1:0. Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Jonavoje.

Permainingi trys rungtynių kėliniai pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse Telšiuose geresnės komandos neišaiškino. Nors „Telšiai“ antrajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą (24:34), prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo lygus (44:44).

Šeši R. Verbicko taškai leido jonaviečiams ketvirčio pabaigoje susikrauti keturių taškų persvarą (50:46, 32 min). „Petrochemai-Dexterai“ kėlinio viduryje dar labiau nutolus (56:50), „Telšiai“ ėmėsi skirtumo mažinimo (56:55, 38 min). Svečiai, likus žaisti mažiau nei minutę, dar išlaikė trapą pranašumą (57:60), tačiau L. Kaveckio tritaškis bei po to sekusios abiejų komandų klaidos išsiuntė ekipas į pratęsimą.

Įpusėjus gynybiniu krepšiniui paremtam pratęsimui vienu tašku pirmavo „Petrochema-Dextera“ (64:63). „Telšiai“ priešpaskutinę pratęsimo minutę išlygino rezultatą (66:66). Įtampa pasiekė aukščiausią tašką L. Grabauskui praradus kamuolį, likus žaisti 11 sekundžių. Nors „Telšiai“ paprašė minutės pertraukėlės, po jos sėkmingos atakos nesurezgė. Komandoms teko žaisti dar vieną pratęsimą.

Antrajame pratęsime kartojosi pirmojo pratęsimo scenarijus. Abi komandos žaidė nerezultatyviai, o pratęsimo viduryje šeimininkų lyderis Audrius Maneikis (11 tšk.) bei svečių – T.Sebežiovas (14 tšk.) gavo penktąsias pražangas. Likus žaisti 8 sekundes pratęsime, telšiškis Tomas Domarkas išlygino rezultatą (75:75), o paskutinioji jonaviečių ataka nebuvo nesėkminga.

Trečiajame pratęsime „Petrochemai-Dexterai“ taškus rinko iki tol tris taškus rungtynėse pelnęs K.Šarukas (79:79). „Telšiai“ netruko išsiveržti (79:81). Netrukus estafetę iš K.Šaruko perėmė ir Jonavos klubą į priekį vedė du tritaškius iš eilės pataikęs R. Verbickas (85:83, 51 min).  Kitoje atakoje „Telšiai“ buvo netikslūs, o pražanga likus žaisti 20 sekundžių pratęsime sustabdymas T. Milinskas pataikė baudų metimus (87:83). Per likusį laiką O.Kaminskis sužingsniavo, pražanga sustabdytas Evaldas Aniulis pataikė baudos metimą, o paskutinis „Telšių“ dvitaškis situacijos iš esmės nepakeitė. Dramatišką pergalę rezultatu 88:85 šventė svečiai.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Ričardas Verbickas ir Tomas Milinskas (11 atk. kam.) po 23 taškus, Tadas Sebežiovas 14, Lukas Grabauskas 8, Karolis Šarukas ir Henrikas Vorotnikovas po 7, Vytautas Kružikas ir Evaldas Aniulis po 3, Dainius Gulbinas, Justas Vazalis ir Tomas Rimša taškų nepelnė, Mintautas Bulanovas nerungtyniavo.

Telšių „Telšiai“: Laurynas Kaveckis 19 taškų, Mindaugas Norkus (18 atk. kam.) 17, Tomas Domarkas 16, Rokas Danielius ir Audrius Maneikis po 11.

• NKL: trijų pratęsimų aštuntfinalio dramoje jonaviečiai palaužė „Telšius“