Pareiškimas Vitorijoje: R. Giedraitis sužaidė sezono mačą, o baskai tėškė antausį „Barcelonai“ | Diena.lt

PAREIŠKIMAS VITORIJOJE: R. GIEDRAITIS SUŽAIDĖ SEZONO MAČĄ, O BASKAI TĖŠKĖ ANTAUSĮ „BARCELONAI“

• 0

Vitorijos „Baskonia“ (7-11) rungtynes pasitiko su dideliu nerimu dėl praradimų, bet likusi komanda mobilizavosi. Baskai namuose 94:75 (20:23, 20:11, 34:20, 20:21) išrašė retą pralaimėjimą Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai „Barcelonai“ (15-3).

Geriausias sezono rungtynes sužaidė „Baskonia“ lietuvis Rokas Giedraitis. Jis pelnė 20 taškų (2/4 dvit., 5/6 trit., 1/1 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, dukart prasižengė ir surinko 25 naudingumo balus.

Tautiečiui pritrūko vieno taško iki rezultatyviausio sezono pasirodymo, tačiau pavyko sužaisti naudingiausias rungtynes. 21 tašką ir 23 naudingumo balus jis surinko prieš „Crvena Zvezda“.

Snaiperis liko per vieną tolimą metimą nuo pakartoto asmeninio rekordo Eurolygoje. Praėjusiame sezone jis 6 tritaškius įleido „Crvena Zvezda“ ekipai.

„Jaučiuosi neįtikėtinai. Ypač po pralaimėtų rungtynių ACB lygoje mūsų reakcija buvo gera. Buvo visai kita energija ir esu laimingas dėl komandos“, – po rungtynių šypsojosi Giedraitis.

Tadas Sedekerskis per 11 minučių taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir mačą baigė su -1 naudingumo balu.

Rokas Jokubaitis katalonams per 22 minutes surinko 11 taškų (2/7 dvit., 1/3 trit., 4/4 baudų), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus.

Per trečiąjį kėlinį baskai pelnė net 34 taškus ir tai tapo šio sezono ekipos rekordu. Taip pat „Baskonia“ sužaidė rezultatyviausias savo Eurolygos sezono rungtynes.

Kova taškas į tašką virė vieną kėlinį. Jau antrajame šeimininkai sprogo ir po atkarpos 16:0 įgijo dviženklį pranašumą (36:26).

Po pertraukos įspūdingai užsikūrė Giedraitis. Vien per trečiąjį kėlinį puolėjas smeigė tris tolimus metimus, o „Baskonia“ darė tai, kas pavyksta itin retai – triuškino „Barceloną“ (74:52).

Ketvirtajame kėlinyje viskas buvo daugiau nei aišku, o didžiausias šeimininkų pranašumas siekė 25 taškus (87:62).

„Šiek tiek gėdinga, – rungtynes reziumavo Jasikevičius ir vėliau emocingai sureagavo į klausimą „kodėl?“ – Kodėl gėdinga? Ar matėte, kas įvyko?“

Su šiomis rungtynėmis nutrūko „Barcos“ devynių iš eilės pergalių serija.

Barselonos ekipos gretose išsiskyrė Nikola Mirotičius, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 19 taškų (2/4 dvit., 3/4 trit., 6/7 baudų), 4 atkovoti kamuoliai bei 20 naudingumo balų.

Baskai vertėsi be suspenduoto Landry Nnoko, koronavirusu užsikrėtė vyriausiasis treneris Nevenas Spahija Taip pat komandai nepadėjo traumuoti Alecas Petersas, Sanderis Raieste ir Arturs Kurucs.

„Barcai“ nepadėjo Kyle'as Kuricas, Nickas Calathes, Pierre'as Oriola, Alexas Abrinesas, Cory Higginsas.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis 20 (5/6 trit., 25 naud.), Wade'as Baldwinas 16 (5/10 dvit., 1/5 trit., 8 rez. perd.), Simone Fontecchio 14 (2/2 trit., 6 atk. kam.), Stevenas Enochas (10 atk. kam., 25 naud.) ir Mattas Costello (5/7 dvit., 10 atk. kam.) po 13, Jaysonas Grangeris 10 (2/6 trit., 4 rez. perd.), Lamaras Petersas 8 (2/5 trit.).

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (3/4 trit., 6/7 baud.), Sertačas Šanli 13 (4/4 dvit., 5 atk. kam.), Nicolas Laprovittola 12 (3/7 dvit., 2/6 trit., 7 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 11 (2/7 dvit.).