Pasiruošimo ciklą rinktinė pradėjo nesėkme Ispanijoje | Diena.lt

PASIRUOŠIMO CIKLĄ RINKTINĖ PRADĖJO NESĖKME ISPANIJOJE

• 4

Lietuvos rinktinė pirmosiose draugiškose rungtynėse panaudojo visus 13 atsivežtų krepšininkų, tačiau pergalės iškovoti nepavyko. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai šeštadienį Pamplonoje 70:78 (18:17, 15:23, 19:20, 18:18) nusileido šeimininkų, Ispanijos, rinktinei.

Lietuviai žaidė be penkių svarbių žaidėjų – Jono Valančiūno, Domanto Sabonio, Manto Kalniečio, Renaldo Seibučio ir Pauliaus Jankūno – ir nesulaikė varžovų aukštaūgių, tačiau visas rungtynes laikėsi nuo ispanų per kovinį atstumą.

Lietuvoje likus visiems pagrindiniams mūsiškių aukštaūgiams, tuo labiausiai naudojosi Willy Hernangomezas. Šarlotės „Hornets“ komandai priklausantis krepšininkas per 23 minutes pelnė 23 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Jam puikiai talkino 21 tašką per 19 minučių surinkęs Ricky Rubio.

Treneris Adomaitis leido pasireikšti visiems mačui registruotiems žaidėjams, o paskutinysis ketvirtajame kėlinyje pasirodė Gytis Masiulis.

Be Martino Gebeno (23 min.) daugiau nė vienas lietuvis aikštėje nepraleido daugiau nei 19 minučių.

Dvikovą starto penkete pradėjęs Jonas Mačiulis žaidė tik iki ilgosios pertraukos ir per 13 minučių surinko 6 taškus, pataikydamas 2 tritaškius iš 3. Jam tai buvo pirmos rungtynės nuo kovo pabaigos, kai dėl alkūnės traumos puolėjas anksčiau laiko baigė sezoną.

Lietuviai metė trigubai mažiau baudų (6/10) nei ispanai (21/30) ir prarado 17 kamuolių, tačiau laimėjo kovą dėl kamuolių 41-35.

Ispanijos rinktinė: Willy Hernangomezas 23 (9 atk. kam.), Ricky Rubio 21, Sergio Llullas, Juancho Hernangomezas ir Javieras Beiranas po 5.

Lietuvos rinktinė: Lukas Lekavičius 10, Martinas Gebenas 9, Mindaugas Kuzminskas, Rokas Giedraitis ir Arnas Butkevičius po 8, Jonas Mačiulis 6, Marius Grigonis 5, Žygimantas Janavičius ir Martynas Echodas po 4, Edgaras Ulanovas ir Eimantas Bendžius po 3, Gytis Masiulis 2, Adas Juškevičius 0.