Iš pelkės – sausi: Lietuva žengė į Europos čempionato atkrintamąsias | Diena.lt

IŠ PELKĖS – SAUSI: LIETUVA ŽENGĖ Į EUROPOS ČEMPIONATO ATKRINTAMĄSIAS

• 14

Lietuvos rinktinė (2-2) laimėjo žūtbūtinę dvikovą ir žengė į Europos čempionato atkrintamąsias.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 87:70 (28:28, 28:14, 19:17, 12:11) įveikė Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus (2-2) ir iš ketvirtosios vietos pateko į aštuntfinalį.

Aštuntfinalyje lietuviai susitiks su Ispanijos rinktine, kuri A grupėje iškovojo pirmąją vietą.

Mačą abi komandos pradėjo žengdamos koja kojon. Marius Grigonis siautėjo pirmajame kėlinyje: susmeigė 4 tritaškius ir surinko 14 taškų, tačiau puolime taip pat sėkmingai žaidę bosniai sugebėjo išlaikyti lygias rungtynes (28:28).

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Antrajame ketvirtyje iš M. Grigonio estafetę perėmė Jonas Valančiūnas, kuris iki pertraukos pelnė 11 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o 28:14 spurtavusi rinktinė susikrovė dviženklį pranašumą (56:42).

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai pradėjo laužti rungtynes ir po Arno Butkevičiaus tritaškio persvara pasiekė 22 taškus (69:47). Tačiau bosniai nepasidavė: atsakė atkarpa 12:1 ir po Amaro Gegičiaus dėjimo iš viršaus nukirpo deficitą iki 11 taškų (70:59).

Prieš lemiamą ketvirtį pusiausvyrą sugrąžino A. Butkevičius, kuris surinko 5 taškus iš eilės ir atstatė pranašumą iki 16 taškų (75:59).

Ketvirtajame kėlinyje bosniai stebuklo nesukūrė: Lietuvos rinktinė išlaikė dviženklį pranašumą ir žengė į kitą etapą.

Į pergalę lietuvius vedė žvėriškas Jonas Valančiūnas, kurio sąskaitoje 13 taškų (4/7 dvit., 5/6 baud.), 15 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 31 naudingumo balai.

Rezultatyviausias su 16 taškų buvo M. Grigonis, kuris taip pat pridėjo 6 atkovotus kamuolius, 4 klaidas ir 18 naudingumo balų.

Proveržio mačą sužaidė A. Butkevičius, per 26 minutes pelnęs 13 taškų.

Bosnių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Džananas Musa, kuris surinko 22 taškus (4/8 dvit., 2/3 dvit., 8/9 baud.).

Lietuva: Marius Grigonis 16 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Jonas Valančiūnas (15 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud.), Ignas Brazdeikis ir Arnas Butkevičius po 13, Domantas Sabonis 12 (6 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 9.

Bosnija ir Hercegovina: Džananas Musa 22, Jusufas Nurkičius 15 (5 atk. kam.), Johnas Robersonas 9.