Pergales šventė ne savo aikštėse | Diena.lt

PERGALES ŠVENTĖ NE SAVO AIKŠTĖSE

Krepšinio savaitgalis Lietuvoje sėkmingiau susiklostė Vilniaus komandoms, nors jos žaidė ne namuose, o Kauno ir Klaipėdos aikštėse.

Sirgalių rekordas

„Žalgirio“ arenoje pataikę 17 tritaškių, sostinės „Ryto“ krepšininkai 100:94 įveikė Kauno žalgiriečius, tačiau šie (18 pergalių ir 4 nesėkmės) išsilaikė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato lyderių pozicijoje.

Kaune mačą stebėjo 12 175 žiūrovai – tai LKL vienų rungtynių lankomumo šį sezoną rekordas.

Per dvikovą po 6 tritaškius įmetė „Žalgirio“ gynėjas Lukas Lekavičius (6/8) ir vilnietis Margiris Normantas (6/6).

„Nepavyko visu 100 proc. nuteikti komandos kovai. Pirmiausia pritrūko geros gynybos, savo aikštėje praleisti 17 tritaškių – iškalbingas skaičius“, – sakė kauniečių komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis.

„Dėl mūsų gynybos klaidų, nesusikalbėjimo varžovai pelnė 4–5 tritaškius. Kalbėjomės apie šią bėdą per pertraukėles, bet to neužteko, ir apskritai – vilniečiai buvo energingesni“, – svarstė „Žalgirio“ kapitonas Edgaras Ulanovas.

Pirmas rungtynes Vilniuje pernai lapkritį 89:85 laimėjo „Rytas“. Trečia dvikova numatyta balandžio 17-ąją vėl Kaune.

Savo aikštėje praleisti 17 tritaškių – iškalbingas skaičius.

Svarbūs išbandymai

Šią savaitę kauniečių ir vilniečių laukia itin svarbūs mūšiai tarptautiniuose frontuose.

Kovo 16-ąją „Žalgiris“ namuose žais Eurolygos turnyro 29-ojo turo rungtynes su Pirėjo „Olympiakos“ komanda.

Kelialapio į atkrintamąsias varžybas („Top 8“) siekiantys žalgiriečiai (15 pergalių ir 13 pralaimėjimų) yra devintoje vietoje, „Olympiakos“ (20 ir 8) – pirmoje.

Pernai Graikijoje dvikovą laimėjo Pirėjo ekipa (90:80).

Rytoj Vilniaus krepšininkai Turkijoje išmėgins jėgas su „Bahcesehir Koleji“ komanda. Tai bus Tarptautinės krepšinio asociacijų federacijos (FIBA) čempionų lygos aštuntfinalio J grupės rungtynės.

„Rytas“ (1 ir 3) yra trečioje vietoje, „Bahcesehir Koleji“ (0 ir 4) – ketvirtoje. Nesėkmė užtrenktų sostinės klubui duris į ketvirtfinalį.

Du moterų finalai

Klaipėdoje surengtą „Karalienės taurės“ finalo mačą laimėjo Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės – 98:92 nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipą.

Ketvirtą kėlinį likus žaisti 5 minutes uostamiesčio komandos strategas Martynas Airošius nesutvardė emocijų ir buvo priverstas palikti varžybų aikštę.

Kolekcija: „Aisčių-LSMU“ komanda yra iškovojusi visus „Karalienės taurės“ varžybų titulus (2019 ir 2020 m. – čempionės, 2021 ir 2022 m. – vicečempionės, 2023 m. – bronzos medaliai). / moterulyga.lt nuotr.

Naudingiausia (MVP) rungtynių žaidėja pripažinta „Kibirkšties“ vidurio puolėja Gintarė Petronytė (pelnė 36 taškus, septyniolika kartų atkovojo kamuolį).

Mažajame finale dėl trečios vietos Kauno „Aistės-LSMU“ 81:72 palaužė Klaipėdos atstoves – LCC tarptautinio universiteto krepšininkes, kurios pirmą kėlinį pralaimėjo net 3:20.

„Pergalė pakiliai nuteikia ateities darbams“, – pabrėžė kauniečių ekipos strategas Rimantas Grigas.

MVP prizas teko „Aisčių-LSMU“ gynėjai amerikietei Tyrai Buss (pelnė 25 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, surinko 29 naudingumo balus).

Rezultatai

LKL čempionatas. Kauno „Žalgiris“–Vilniaus „Rytas“ 94:100 (21:24, 21:21, 25:23, 27:32). 12 175 žiūrovai. L. Lekavičius 21 taškas (6/8 tritaškių), R. Šmitas 15, I. Tayloras 11 / M. Normantas 30 taškų (6/6 tritaškių), M. Fosteris 28, M. Echodas ir B. Varadis (5 rezultatyvūs perdavimai) po 10.

„Karalienės taurė“, finalas. Vilniaus „Kibirkštis“–Klaipėdos „Neptūnas“ 98:82 (27:12, 19:24, 24:35, 28:11). 420 žiūrovų. G. Petronytė 36 taškai (17 atkovotų kamuolių, 5 klaidos), R. Theriot 23, E. Zabotkaitė 11 / V. Balaban 20 taškų, U. Dacko 18 (6 atkovoti kamuoliai), A. Černeckytė 17 (7 atkovoti kamuoliai).

„Karalienės taurė“, dėl 3-ios vietos. Kauno „Aistės-LSMU“–Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas 81:72 (20:3, 26:22, 22:26, 13:21). T. Buss 25 taškai (5 rezultatyvūs perdavimai), U. Čižauskaitė 13, M. Petrėnaitė 12 / L. Loceniece 17 taškų, L. Jurčiūtė 16 (4/10 tritaškių), M. Dias 11 (13 atkovotų kamuolių).