Po lyderių dvikovos – mintys apie europinius egzaminus | Diena.lt

PO LYDERIŲ DVIKOVOS – MINTYS APIE EUROPINIUS EGZAMINUS

Kauno „Žalgiris“ netruko reabilituotis už pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje, tačiau ar vyks į kitą tarptautinę dvikovą ketvirtadienį Prancūzijoje dar tvirtai nežino. Tuo tarpu Vilniaus „Ryto“ jau antradienį laukia startas FIBA Čempionų lygoje su Atėnų „Peristeri“.

Žalgiriečiai iš LKL derbio Vilniuje grįžo aukštai pakelta galva, o jų treneris Martinas Schilleris pažymėjo, jog komanda rengiasi kelionei į Lioną, nepaisant dėl Covid-19 viruso protrūkio Prancūzijoje įvestų griežtų apribojimų, įskaitant ir komendanto valandą, kai nuo 21 val. gyventojai negali išeiti iš namų.

„Buvau daug girdėjęs apie derbių atmosferą, ir tuo, nepaisant koronaviruso apribojimų, įsitikinau pats“, - po akistatos su „Rytu“ teigė Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

Jo nuomone, pirmojoje rungtynių su „Rytu“ dalyje svečiams nepavyko stabdyti greitų vilniečių atakų, bet vėliau jie sugebėjo išspręsti šią problemą.

Paklaustas, kaip pavyko sustabdyti „Ryto“ lyderį Andrew Goudelocką, pelniusį vos 4 taškus, bei pataikiusį vos 2 iš 8 metimų, vairininkas pabrėžė gynėjų rotacijos svarbą.

Žalgiriečiai per rungtynes išmetė daugiau tritaškių (29) nei dvitaškių (23), bet treneris teigė nematąs tame problemos, nes svarbiausia metimų kokybė, o ne iš kur jie buvo atlikti. M.Schilleris neturėjo paaiškinimo, kodėl mačo pradžioje buvo užstrigęs kauniečių puolimas, bet to nesureikšmino.

Jei kauniečiai dabar turės keletą dienų poilsio, tai vilniečiai atsikvėpti negalės. Jau antradienį jie priims pajėgų priešininką iš Graikijos.

„Su žalgiriečiais pradžia buvo nebloga, gal pasiėmėme energijos iš sirgalių. Puolime gerai judėjo kamuolys, gerai atakavome baudos aikštelėje ir neblogai gynėmės. Bet antroje pusėje kauniečiai pradėjo agresyviau gintis ir išmušė mus iš vėžių“, - kalbėjo „Ryto“ treneris Donaldas Kairys.

Pasak jo, pagal planą, susidūrę su kietesniu spaudimu, vilniečiai turėjo ne sutrikti, o imti atakuoti dar agresyviau, tačiau iniciatyvą perėmė „Žalgiris“ ir neleido jiems sugrįžti į kovą.

„Mūsų tikslas buvo užkimšti baudos aikštelę ir neleisti jiems atakuoti iš ten. Iki pertraukos tai pavyko, todėl matėme mažai žalgiriečių metimų ir arti ir daugiau nuo tritaškio linijos“, - dėstė „Ryto“ vairininkas.

Pasak jo, sostinės ekipa turi dar daug taisytinų dalykų, ypač gynyboje, bet ir pakankamai laiko, kad tai įgyvendintų.

"Jaučiamės nebaigę darbo mače su „Žalgiriu“ ir labai norėtume išgydyti šitą jausmą laimėdami antradienį", - pabrėžė S.Kairys.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS