Prancūzų gynėjo nesulaikę devyniolikmečiai krito kovoje dėl bronzos | Diena.lt

PRANCŪZŲ GYNĖJO NESULAIKĘ DEVYNIOLIKMEČIAI KRITO KOVOJE DĖL BRONZOS

• 2

Beveik visą laiką bronzinėje kovoje atsilikinėję Lietuvos devyniolikmečiai pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionate finišavo ketvirti. Gedimino Petrausko auklėtiniai Kretoje vykusių pirmenybių mažajame finale 68:73 (13:18, 10:16, 23:15, 22:24) po atkaklios kovos pralaimėjo Prancūzijai ir liko be bronzos medalių.

Lietuviai nesustabdė net 33 taškus nugalėtojams pelniusio Joelio Ayayi, kuris per 31 minutę taip pat dar atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 30 naudingumo balų.

13 taškų deficitą vienu metu turėję lietuviai ketvirtojo kėlinio pradžioje po Klaido Metrikio dviejų taškų su pražanga turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau baudos metimas skriejo pro šalį ir prancūzai buvo priekyje 49:48.

Kėlinio viduryje Prancūzija buvo atitrūkusi per 10 taškų (51:61), bet tuomet geriausias rungtynes sužaidęs Justinas Ramanauskas ir Klaidas Metrikis pataikė po tritaškį ir Petrausko kariauna toliau kabinosi į rungtynes (57:61).

Prasidėjus priešpaskutinei minutei, Metrikis iš pradžių pelnė du taškus, po to išprovokavo pražangą, bet realizavo tik vieną baudą iš dviejų (61:64).

Likus rungtyniauti 43 sekundėms, ketvirtasis Ramanausko tritaškis priartino mūsiškius prie Prancūzijos per tašką (65:66), tačiau tuoj pat savo žodį tarė rungtynių herojus Ayayi, smeigęs tolimą metimą ir įtvirtinęs pergalę (65:69).

Po minutės pertraukėlės Domantas Vilys prametė, pražangą išprovokavęs Kenny Baptiste pataikė abi baudas ir padėjo tašką (71:65).

Lietuvos rinktinei prisitaikyti iš toli prireikė daugiau nei dviejų kėlinių – pirmąjį tolimą metimą trečiojo ketvirčio viduryje po 12-os netaiklių paeiliui realizavo Klaidas Metrikis, su 23 taškais lietuvių gretose buvęs rezultatyviausias.

Mūsiškiai iš viso iš toli realizavo 7 metimus iš 27 (26 proc. taiklumas). Dvitaškius jie pataikė 45,7 proc. taiklumu (16/35).

Pagrindinį rinktinės puolimo generolą Roką Jokubaitį suvaržė trečiojo ketvirčio viduryje gauta ketvirtoji asmeninė pražanga. Kauno „Žalgiriui“ priklausantis gynėjas per 18 minučių pasižymėjo 4 taškais (2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 0/1 baudos), 4 rezultatyviais perdavimais, 2 atkovotais kamuoliais ir 2 klaidomis.

2017-ais metais Lietuva pasaulio jaunimo čempionate užėmė šeštąją vietą.

Lietuva: Klaidas Metrikis 23 (2/11 trit.), Justinas Ramanauskas 14 (4/7 trit.), Erikas Venckus 10 (13 atk. kam.).

Prancūzija: Joelis Ayayi 33 (13/23 metimai), Karltonas Dimanche 11, Kenny Baptiste 10.