Pratęsimo dramoje dominavo svečiai iš pajūrio | Diena.lt

PRATĘSIMO DRAMOJE DOMINAVO SVEČIAI IŠ PAJŪRIO

13-os taškų persvara iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms negarantavo Kauno „Žalgirio“ dubleriams pergalės NKL-Vikinglotto pirmenybėse prieš svečius iš pajūrio. Vytauto Buzo treniruojami Palangos „Kuršių“ krepšininkai po pratęsimo 85:74 pranoko šeimininkus.

Nors pirmąją mačo dalį sėkmingiau žaidė labiau patyrę palangiškiai, kauniečiai atsigriebė po ilgosios pertraukos.  Pauliaus Murausko ir Karolio Babušio vedami žalgiriečiai ne tik panaikino dviženklį deficitą, bet ir patys atitrūko dar didesniu skirtumu. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3,5 minutės P.Murauskas smeigė dar vieną savo dvitaškį ir padėjo šeimininkams atsiplėšti 68:55. Kai jau pergalė atrodė žalgiriečių kišenėje, svečiai sukruto. Suaktyvinę gynybą, kurioje ypač pasižymėjo buvusio žalgiriečio Mindaugo Žukausko sūnus Mantvydas, jie vieną po kito periminėjo varžovų kamuolius ir vertė juos greitais išpuoliais, kuriuos dažniausiai užbaiginėjo amerikietis  Chase'as Harleris ir Taurantas Tamošiūnas. Po jų spurto 16:2, likus mažiau nei pusei minutės, palangiškiai po Chase'o Harlerio tritaškio jau pirmavo 71:70. Likus 14 sekundžių pražanga sustabdytas Vitalijus Kozys turėjo galimybę persverti rezultatą kauniečių naudai, tačiau tikslą pasiekė tik viena mesta bauda. Dar didesnę dovaną varžovams įteikė „Kuršių“ aukštaūgis Laurynas Mikalauskas, prametęs abi baudas, tad komandoms teko žaisti pratęsimą (71:71).

Papildomoje 5 minučių atkarpoje psichologinį pranašumą turėję „Kuršiai“ dominavo, surinkdami 14 taškų, tuo metu žalgiriečiams leisdami įmesti vos 3 (85:74).

Nugalėtojams buvęs LKL krepšininkas Kauno „Atleto“ sudėtyje Taurantas Tamošiūnas pelnė 24 taškus (3/5 dvit., 6/11 trit.), atkovojo 5 kamuolis ir surinko 22 naudingumo balus. Chase'as Harleris pridėjo 22 taškus (9/12 dvit., 1/6 trit.), Mantvydas Žukauskas 9 taškus ir 7 rezultatyvius perdavimus, o Laurynas Mikalauskas įmetė 8 taškus bei atkovojo net 15 kamuolių.

„Žalgiriui-2“ daugiausia taškų pelnė į pagrindinę komandą LKL kovoms persikelsiantis puolėjas Paulius Murauskas - 17 (8 atk. kam., 7 kl., 4 rez. perd., 4 per. kam., 24 naud. bal.), Karolis Babušis pridėjo 15 taškų (3/8 trit.), Giedrius Bergaudas 14 (7/10 dvit., 10 atk. kam.), Matas Repšys 11.

Kauniečiai po šio turo lieka trečiojoje pozicijoje (10 pergalių ir 4 nesėkmės), o palangiškiai, sužaidę vos 8 mačus, su 4 pergalėmis kol kas žengia 10-ti tarp 15 klubų.