Prienuose – tvirčiau atrodžiusios „Dzūkijos“ pergalė | Diena.lt

PRIENUOSE – TVIRČIAU ATRODŽIUSIOS „DZŪKIJOS“ PERGALĖ

• 0

Trijų pralaimėjimų seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nutraukė Alytaus „Dzūkija“ (9/13), kuri išvykoje 77:70 (21:23, 19:12, 18:11, 19:24) įveikė Prienų „Labas GAS“ (3/21) klubą.

Pirmą tarpusavio akistatą alytiškiai buvo laimėję 72:69, o trečioji dar laukia balandžio 6 dieną.

Alytiškiams šis laimėjimas buvo svarbus, siekiant įsitvirtinti geriausiųjų aštuonete „Betsafe-LKL“.

Rungtynės startavo lygiai, kadangi Prienų ekipos legionierių bandymus pabėgti vis atremdavo patyrę „Dzūkijos“ žaidėjai. Tahjus Eaddy ir Joshua Newkirkas keitėsi tritaškiais (29:30), tačiau netrukus Aleksandras Aranitovičius išvedė į priekį alytiškius – 35:32. Maža to, Dylanas Frye’us dar smeigė tritaškį – 38:32. Gera kėlinio pabaiga leido „Dzūkijai“ į ilgąją pertrauką išsinešti trapų pranašumą – 40:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Dzūkija“ ėmė krautis dviženklę persvarą (50:37), tuo tarpu varžovai sugebėjo pelnyti vos 2 taškus per pusę ketvirčio. Blogą atkarpą nutraukė su pražanga pataikęs Jovanas Kljajičius (40:50), tačiau solidaus pranašumo svečiai nešvaistė.

T.Eaddy pabandė įžiebti intrigos (52:60), bet sulaukė atsako iš D.Frye’aus. Nors J.Kljajičius taip pat pelnė svarbius taškus, klaidos žudė šeimininkus ir leido svečiams artėti pergalės link – 67:58. Tai nebuvo viskas – Giedrius Stankevičius tritaškiais kėlė galvos skausmą dzūkams (68:72), bet laiko persverti rezultatui buvo per maža.

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 15 (7 atk. kam.), Juwanas Durhamas 13 (6 atk. kam.), Tahjus Eaddy 11 (4 rez. perd.), Erikas Venskus 7, Justinas Jogminas 6.

„Dzūkija“: Vaidas Čepukaitis 15, Adamas Lapeta (6 atk. kam.) ir Joshua Newkirkas – po 12, Aleksandras Aranitovičius 11, Justas Furmanavičius 10 (3/4 trit., 7 atk. kam.).

„Kartais krepšinis yra paprastas – reikia pataikyti į skylę. Žinojome, kokie yra varžovai, kokie jie nešvarūs būna gynyboje, kaip spaudžia po krepšiu. Bandėme pramušti tritaškiais, bet nepataikėme. Tai ir lėmė pralaimėjimą“, – kalbėjo Tomas Gaidamavičius.

„Nežinojome, kaip atrodysime, nes senokai nežaidėme. Daugmaž esu patenkintas, mums reikėjo pergalės, gražios ar ne. Ką ir padarėme“, – sakė Ramūnas Cvirka.