Rusija: JAV „triukšmavimas“ nepadeda teisiamai WNBA žaidėjai B. Griner | Diena.lt

RUSIJA: JAV „TRIUKŠMAVIMAS“ NEPADEDA TEISIAMAI WNBA ŽAIDĖJAI B. GRINER

Maskva ketvirtadienį sakė, kad JAV „triukšmavimas“ dėl moterų krepšinio žvaigždės Brittney Griner (Britni Grainer), sulaikytos Rusijoje dėl kaltinimų narkotikų kontrabanda, jai nepadės.

Rusijos pareiškimas pasirodė JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) pasisakius prieš B. Griner sulaikymą.

Dukart olimpinio aukso laimėtoja ir moterų krepšinio lygos WNBA čempionė B. Griner buvo sulaikyta vasario 17 dieną Maskvos oro uoste. Ji kaltinama narkotikų kontrabanda.

Ketvirtadienį ji stojo prieš teismą ir pripažino savo kaltę dėl jos bagaže rasto kanapių aliejaus. Sportininkė aiškino, kad taip nutiko, nes daiktus dėjosi paskubomis.

„Amerikiečių bandymai spausti viešojoje erdvėje, triukšmauti... nepadeda praktiškai spręsti klausimų“, – sakė rusų užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas. Jį cituoja Rusijos naujienų agentūros.

„Tai ne tik nukreipia dėmesį nuo bylos, bet ir nulemia kišimąsi tikrąją to žodžio prasme. Čia reikia tylos“, – sakė S. Riabkovas.

Trečiadienį J. Bidenas kalbėjosi su B. Griner žmona Cherelle Griner (Šerel Grainer), sakė, kad krepšinio žvaigždė buvo „neteisingai sulaikyta nepakenčiamomis aplinkybėmis“, ir pažadėjo, kad jos sugrąžinimas namo bus prioritetas.

JAV lyderis taip pat sakė parašęs WBNA žvaigždei, atsiuntusiai jam ranka rašytą laišką. Laiškas Baltiesiems rūmams buvo pristatytas liepos 4-ąją – JAV Nepriklausomybės dieną.

„Suprantu, kad sprendžiate labai daug dalykų, bet prašom nepamiršti manęs ir kitų sulaikytų amerikiečių, – rašė B. Griner. – Prašom padaryti viską, ką galite, kad sugrąžintumėte mus namo.“

Tačiau S. Riabkovas sakė, kad toks susirašinėjimas krepšininkei nepadės.

Pasak jo, B. Griner gali padėti ne laiškų siuntinėjimas JAV prezidentui, o rimta amerikiečių reakcija į „signalus, gautus iš Rusijos, iš Maskvos, specializuotais kanalais“.

Sulaikyta prieš invaziją į Ukrainą

31 metų B. Griner buvo sulaikyta kelios dienos prieš tai, kai Rusija nepaisydama JAV įspėjimų įsiveržė į Ukrainą. Vakarų galios dėl šios invazijos įvedė griežtų sankcijų Rusijai ir ėmė siųsti karinę pagalbą Kyjivui.

JAV valdžios institucijos iš pradžių apie B. Griner bylą nieko neskelbė. Plačiajai visuomenei apie ją buvo pranešta tik kovo 5 dieną.

Jos atvejis tapo dar viena Vašingtono ir Maskvos nesutarimų priežastimi. Jungtinės Valstijos sako, kad Rusija „neteisėtai sulaikė“ krepšininkę, ir paskelbė, kad jos atvejis perduotas Vašingtono specialiajam pasiuntiniui, atsakingam už įkaitų reikalus.

B. Griner laikoma viena geriausių moterų krepšinio žaidėjų. Prieš JAV sezoną ji vasarį atvyko žaisti klube Rusijoje – tai įprastas dalykas amerikiečių žvaigždėms, siekiančioms papildomų pajamų.

JI buvo sulaikyta jos bagaže radus elektroninių cigarečių kapsulių su kanapių aliejumi.

Rusijos įstatymai tokiais atvejais yra griežti, o kitiems užsieniečiams neseniai buvo skirtos didelės bausmės dėl su narkotikais susijusių kaltinimų.

Praėjusį mėnesį Maskvos teismas 14 metų kalėti nuteisė buvusį JAV diplomatą Marcą Fogelą (Marką Fougelą), apkaltintą kanapių kontrabanda „stambiu mastu“.

Rusija ir JAV nuolat konfliktuoja dėl viena kitos piliečių sulaikymo ir kartais apsikeičia jais – panašiai kaip per Šaltąjį karą.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

B Griner bus išlaisvinta tada

kai bus nužudytas putinas

Anonimas

Tai vyras? Ar cia taip nuo anaboliku?

100metu

tai jaunimo tvirkintojai. Kad suputu kaleime, bet greiciausiai apkeis gal an Buto?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS