Laimėjimas prieš ispanus užbaigė tarptautinį LKL čempionų sezoną | Diena.lt

LAIMĖJIMAS PRIEŠ ISPANUS UŽBAIGĖ TARPTAUTINĮ LKL ČEMPIONŲ SEZONĄ

"Pirmiausiai, tai pergalė, o ne pralaimėjimas. Tai – liūdniausia mūsų sezono pergalė", - atsiduso Giedrius Žibėnas.

Jo diriguojamas Vilniaus „Rytas“ baigė savo pasirodymą FIBA Čempionų lygos turnyre. LKL čempionai paskutiniame mūšyje namuose 96:95 palaužė Manresos BAXI, tačiau to nepakako pratęsti tarptautinį sezoną.

"Galėjome turėti bent 6–7 taškų persvarą, o ne vieno taško. Bandėme surežisuoti pratęsimą, bet nepavyko. Mums nėra gėda. Toks pasirodymas prieš BAXI nėra blogas atsižvelgiant, kad pernai jie žaidė Čempionų lygos finale", - pabrėžė G.Žibėnas.

Norint patekti į FIBA Čempionų lygos „Top 8“ etapą, vilniečiai akistatą su ispanais turėjo laimėti ne mažiau nei 13 taškų skirtumu.

Pirmajame kėlinyje abi ekipos atakavo praktiškai be klaidų, o atsitiesęs „Rytas“ pirmąjį kėlinį laimėjo minimalia persvara (23:22). Į gynybą ir toliau nespėdavęs grįžti „Rytas“ pats baudė save po taiklių metimų. Į kiekvieną sostinės ekipos veiksmą varžovai turėjo atsakymą puolime. Praėjus 20 žaidimo minučių, „Rytas“ vijosi BAXI – 44:52.

Iš rūbinės į aikštelę grįžęs „Rytas“ buvo kitoks – geresne koncentracija gynyboje ir dar aukštesne M. Fosterio pavara. Tai buvo tas kėlinys, kai vilniečiai perlaužė iniciatyvą į savo pusę – 74:70.

Paskutiniame ketvirtyje planas buvo daugiau nei aiškus. Ir nors „Rytas“ jau turėjo susikrovęs 13 taškų persvarą, po kelių klaidų pabaigoje ją išbarstė ir prarado turėtą pranašumą taip užkirsdami sau kelią Europoje važiuoti toliau – 96:95.

„Rytui“ daugiausia taškų pelnė: Marcusas Fosteris 27 (5/9 trit., 4 rez. perd.), Elvaras Fridrikssonas 14, Martynas Echodas 12, Margiris Normantas 10, Gytis Masiulis ir Kendale‘as McCullumas po 7.

BAXI: Jerrickas Hardingas 23 (4/6 trit.), Devinas Robinsonas 22 (8 atk. kam.), Dani Perezas 11, Guillemas Jou 9.

"Skaudina tai, kad liekame devinta komanda iš 32. Buvome arti aštuoneto, tai būtų vyšnia ant torto, tu tokia sirgalių energija mes nusipelnėme kito etapo. Tik tam, kad tai padarytum, reikia daugiau nuoseklumo. Atidavėme viską, nuoširdžiai, tikrai viską", - reziumo "Ryto" vairininkas.