S. Jovaiša: pripažinkime – kovėmės su stipriausiu varžovu | Diena.lt

S. JOVAIŠA: PRIPAŽINKIME – KOVĖMĖS SU STIPRIAUSIU VARŽOVU

Norai ir realybė kartais skiriasi. Kauno "Žalgirio" krepšininkams nepavyko antrą sezoną iš eilės įžengti į Eurolygos finalo ketvertą, tačiau jie turnyrą paliko aukštai pakelta galva.

16 pergalių ir 625 tūkst. eurų – su tokiu balansu savo tarptautinį sezoną baigė žalgiriečiai.

Per ketvirtas ketvirtfinalio rungtynes Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai neatlaikė Stambulo "Fenerbahce" atakų škvalo (82:99) ir galiausiai pralaimėjo seriją 1:3.

"Žalgiriui", galutinėje Eurolygos sezono įskaitoje su varžovais pasidalinsiančiam 5–8 vietas, liko kovos dėl Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono titulo.

– "Fenerbahce" per ketvirtą dvikovą dvitaškius ir tritaškius pataikė net 70 proc. taiklumu. Ar "Žalgiris" turėjo galimybių pratęsti ketvirtfinalio seriją? – paklausėme buvusio garsaus žalgiriečio Sergejaus Jovaišos.

– Stambulo krepšininkų taiklumas buvo išties solidus, bet tokiais atvejais yra priešnuodis – gudri ir įnirtinga gynyba. Susidarė įspūdis, kad žalgiriečiai iš pradžių tarsi lūkuriavo, o reikėjo kibti į atlapus iškart ir be kompromisų. Netgi nevengiant fizinio kontakto, ant pražangos ribos. Prieš tokias rungtynes derėtų susitarti, kur galima rizikuoti, o kur – ne: gal ginamės vienas prieš vieną po krepšiu, kartais dvigubindami gynybą, ir bandome nepraleisti per daug taškų ar leidžiame varžovams visuose aikštės plotuose agresyviai regzti atakas, užsibaigiančias efektyviais metimais? Tačiau pabrėšiu: lengviausia patarinėti, kai mūšis jau pasibaigė.

Už kovingumą, tvirtą charakterį "Žalgiris" nusipelnė aukščiausių balų.

– Nejaugi šansų tris kartus įveikti Eurolygos favoritą buvo nedaug?

– Mačo rezultatas – dėsningas. Pripažinkime, kad kovėmės su stipriausiu varžovu. Beveik kiekvienas "Fenerbahce" žaidėjas – aukštesnio meistriškumo nei mūsiškiai. Mums reikėdavo laukti ir tikėtis, kad kažkas blykstelės, o "Fenerbahce" kiekvienoje pozicijoje turi žaidėjų, kurie bet kada gali nulemti rezultatą. Varžovai visuomet turėdavo kelis veiksmų variantus, stebėdavo, kokios gynybos imdavosi "Žalgiris" ir atitinkamai keisdavo savo žaidimą. Željko Obradovičiaus kariauna bet kokį oponento neapdairumą ar atsipalaidavimą versdavo taškais. Vis dėlto smagu, kad matėme ir bekompromisę kovą, ir tikrai gerų žaidimo atkarpų. Ne tik per paskutines rungtynes, bet ir anksčiau. Netgi per pirmąsias, beviltiškai pralaimėtas. Už kovingumą, tvirtą charakterį "Žalgiris" nusipelnė aukščiausių balų.

– Kokį pažymį už tarptautinį sezoną parašytume žalgiriečiams?

– Labai gerai įvertinti negalėčiau vien dėl to, kad pernai "Žalgiris" pasiekė daugiau. Blogo pažymio taip pat neparašyčiau, nes buvo objektyvių aplinkybių, kodėl jie nepakartojo pernykščio žygio. Dėl traumų, kitų priežasčių jie per reguliarų sezoną pritrūko vieno kito taško, kad būtų pakilę kiek aukščiau ir išvengę akistatos su viena geriausių Eurolygos komandų. Tada gal ir atkrintamosios varžybos būtų susiklosčiusios kitaip. "Žalgirio" pasirodymą Eurolygoje vertinu gerai. Po lygiai pergalių ir nesėkmių bei laimingas šuolis į ketvirtfinalį – geras pasiekimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS