Šaltakraujis C. Higginsas ištempė „Barceloną“ į finalą | Diena.lt

ŠALTAKRAUJIS C. HIGGINSAS IŠTEMPĖ „BARCELONĄ“ Į FINALĄ

• 2

Likus 0,8 sekundės iš vidutinio nuotolio pataikęs Cory Higginsas tapo „Barcelonos“ herojumi.

Po dramatiško amerikiečio dvitaškio Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas Ispanijos grandas Eurolygos pusfinalyje 84:82 (27:24, 24:18, 16:29, 17:11) išsigelbėjo prieš Milano „Armani Exchange“ ir žengė į finalą.

Jame katalonais sekmadienį nuo 21.30 val. kovos su Stambulo „Anadolu Efes“.

Milano ekipa kovoje dėl trečiosios su Maskvos CSKA varžysis sekmadienį nuo 18.30 val.

Lemiamoje „Armani Exchange“ atakoje Kevinas Punteris paleido tolimą metimą per kelių varžovų rankas, jis tikslo nepasiekė ir Kelno arenoje triumfavo „Barca“.

Prieš pergalingą Higginso metimą Punteris taip pat prametė iš toli, o Bolmaro – iš baudos aikštelės.

„Armani Exchange“ į priekį tempęs Punteris tritaškiu išlygino rezultatą likus 104 sekundėms – 82:82.

Pirmąkart nuo 2014-ųjų į finalo ketvertą patekusi „Barcelona“ finale paskutinį sykį rungtyniavo 2010-aisiais. Tąsyk katalonai antrą kartą istorijoje laimėjo Eurolygą.

Jasikevičiui vyr. trenerio pareigose tai bus pirmasis Eurolygos finalas. 2018-aisiais su Kauno „Žalgiriu“ jis neįveikė pusfinalio barjero.

Likus rungtyniauti beveik pusketvirtos minutės, Šaras savo rotacijoje prarado vienu iš lyderių tapusį Nicką Calathesą, kuris nusileisdamas ant parketo užmynė ant varžovo kojos ir kryptelėjo čiurną.

Graikas skausmo perkreiptu veidu aikštę paliko tik su „Barcos“ personalo pagalba.

32-ejų veteranas per 26 minutes sumetė 17 taškų (4/4 dvit., 2/5 trit., 3/3 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 metimus, 3 sykius suklydo, išprovokavo 4 pražangas bei užfiksavo 27 naudingumo balus.

Kartu su Calathesu „Barcą“ į priekį vedęs Nikola Mirotičius surinko 21 tašką (4/8 dvit., 1/2 trit., 10/13 baud.), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas ir įsirašė 28 naudingumo balus.

Punteris Jasikevičiaus auklėtiniams atseikėjo 23 taškus (4/6 dvit., 3/6 trit., 6/7 baud.).

Puikiai pirmoje dvikovos dalyje pasirodė Pau Gasolis, kada sumetė 10 taškų, o „Barca“ 19-ąją minutę turėjo rekordinį pranašumą – 49:38.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 21 (4/8 dvit., 10/13 baud., 6 atk. kam., 28 naud.), Nickas Calathes 17 (4/4 dvit., 2/5 trit., 6 rez. perd., 2 blok., 27 naud.), Cory Higginsas 11 (4/8 dvit., 2 blok.), Pau Gasolis 10 (2/2 trit.), Kyle'as Kuričius 8.

„Armani Exchange“: Kevinas Punteris 23 (4/6 dvit., 3/6 trit., 6/7 baud.), Vladimiras Micovas 14 (4/6 dvit.), Shavonas Shieldsas 13 (4/10 dvit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), Sergio Rodriguezas 11 (2/3 trit.), Malcolmas Delaney 9 (2/5 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Zachas LeDay 8 (2/3 trit.).