Pasak Š.Jasikevičiaus, „Barcelona“, nors ir žaidžia ne itin sėkmingą tarptautinį sezoną, o Eurolygoje su 7-is pergalėmis užima priešpaskutinę 15-ąją vietą, pastebimai atsigavo pasikeitus treneriui. Prie ekipos vairo stojus patyrusiam Svetislavui Pesičiui Katalonijos krepšininkai laimėjo Karališkąją taurę, ėmė žaisti kur kas agresyviau bei su didesniu noru.
– „Barcelona“ gretose turbūt nebus dviejų aukštaūgių Pierre‘o Oriolos ir Kevino Seraphino. Ar tai ir bus jų pažeidžiamiausios pozicijos?
– Kiek žinome, P.Oriola žais. Neatvyko tik K.Seraphinas. „Barca“ žaidžia aukščiausiu lygiu, nes neseniai laimėjo Karališkąją taurę. Jie pranoko šiuo metu stipriausią Ispanijos komandą „Baskonia“, vėliau namų komandą ir finale – Madrido „Real“. Turėdami naują trenerį jie realiai gali labai galingai užbaigti sezoną.
– Vis dėlto triumfavusi Karališkoje taurėje „Barcelona“ triuškinamai pralaimėjo tam pačiam „Real“ Eurolygoje. Ką tai rodo?
– Manau, kad nieko neparodė. Jie neturėjo trijų svarbių žaidėjų, pagrindinės rotacijos krepšininkų. Kiekvienai komandai po tokios pergalės ir dar be trijų žaidėjų tenka patirti emocinį nusmukimą. Madridui buvo atvirkštinis variantas, jie po pralaimėjimo buvo užsivedę.
– Jums kaip žaidėjui teko dirbti su S.Pešičiumi. Kokį įspūdį paliko šis strategas?
– Mano atsiminimai - tik geriausi. Jis - vienas geriausių strategų Europoje, tokių tikrai nėra daug. Jis absoliučiai žino ko nori ir ką daro. Patirtis milžiniška, su juo dirbti yra sunku ir labai vargina, bet jo žaidėjai tobulėja, o komandos laimi. Treniravimo metodų yra visokių, bet jei komandai reikia laimėti, sunku Europoje rasti geresnių variantų nei S. Pešičius. Vien tik dėl jo „Barcelona“ tapo favorite nugalėti Ispanijos pirmenybėse.
– Užsiminėte apie trenerio metodus. Neseniai buvo paviešinta istorija apie vieną jūsų treniruotę Barselonoje. Ar tai visada sukelia šypseną?
– Dažnai prisimenu tą istoriją. Yra ir daug kitų istorijų buvę su juo. Sakau, su juo dirbti tikrai yra sunku, bet žaidėjai tobulėja. Aš iš jo irgi daug išmokau, daug tų elementų yra ir mūsų žaidime. Žinote, kai tiek valandų praleidi salėje, tų istorijų kaupiasi vis daugiau ir daugiau. Toje salėje mes buvom apsigyvenę. Nežinau, kam man Barselonoje reikėjo buto, nes vis tiek visą laiką praleisdavom salėje.
– Ar ketvirtadienį netekčių turės ir „Žalgiris“?
– Tikrai nežinau ar žais Beno Udrichas. Vakar jis atliko dalį treniruotės. Gal labiau nei kojos trauma jį iš vėžių išmušė gripas, nes dabar jis jaučiasi tikrai silpnai. Labai sunkiai sirgo. Žiūrėsime, kaip jausis.
Naujausi komentarai