Su nukraujavusiu „Lietkabeliu“ problemų neturėjęs „Žalgiris“ – LKL finale | Diena.lt

SU NUKRAUJAVUSIU „LIETKABELIU“ PROBLEMŲ NETURĖJĘS „ŽALGIRIS“ – LKL FINALE

• 0

Kauno „Žalgiris“ toliau pergalingai žygiuoja Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamosiose ir tiesiausiu keliu pateko į pirmenybių finalą.

Žalgiriečiai Panevėžyje 84:63 (17:19, 22:13, 24:21, 21:10) pranoko vietos „Lietkabelį“ ir pusfinalio seriją laimėjo 2-0. Finale „Žalgiris“ susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Ryto“ poros nugalėtoju. Kol kas serijoje 1-0 pirmauja vilniečiai.

„Žalgiris“ į priekį truktelėjo. Marius Grigonis dviejose atakose iš eilės pelnė taškus su varžovo pražanga, Leo Westermannas pridėjo metimą iš po krepšio ir kauniečių persvara išaugo iki 15 taškų – 47:32.

Tiesa, „Lietkabelis“ nepalūžo. Donatas Tarolis smeigė tritaškį, Žiga Dimecas pataikė dvitaškį, o šeimininkai laimėjo atkarpą 16:8 ir vėl priartėjo vienženkliu atstumu – 48:55.

Vis tik kauniečiai savo pasiekė ketvirtajame kėlinyje. Ketvirtį taikliu tritaškiu pradėjo Artūras Milaknis, po vieną metimą pataikė Grigonis bei Deonas Thompsonas ir „Žalgiris“ nutolo 17 taškų persvara (70:53).

Panevėžio komandai šiame mače nepadėjo Simas Jasaitis, Saulius Kulvietis ir Ike Iroegbu, o lyg to būtų negana, ketvirtajame kėlinyje iššlubavo ir Jamaras Wilsonas, kuris iki traumos buvo pelnęs 18 taškų.

Žalgiriečių gretose labiausiai ir vėl išsiskyrė Daviesas. Amerikietis per 20 minučių pelnė 13 taškų (5/7 dvitaškių, 3/3 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius pardavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 18 (8/9 baudos), Paulius Valinskas (2/6 trit.) ir Žiga Dimecas (4/7 dvit.) po 12.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18 (6/14 metimų), Deonas Thompsonas 16 (7/8 dvit.), Brandonas Daviesas 13 (5/7 dvit., 8 atk. kam., 26 naud. bal.), Thomas Walkupas 12 (6/6 dvit.).