Su vėjeliu: danus 49 taškais nušlavę šešiolikmečiai krepšininkai žengė į EČ ketvirtfinalį | Diena.lt

SU VĖJELIU: DANUS 49 TAŠKAIS NUŠLAVĘ ŠEŠIOLIKMEČIAI KREPŠININKAI ŽENGĖ Į EČ KETVIRTFINALĮ

• 0

Pergalingą žygį Europos jaunučių krepšinio čempionate tęsia Lietuvos šešiolikmečių rinktinė.

Tomo Purlio auklėtiniai aštuntfinalyje 97:48 (23:16, 23:12, 26:8, 25:12) sutriuškino Danijos rinktinę ir žengė į ketvirtfinalį.

Dėl kelialapio į pusfinalį lietuviai susikaus su turkais. Mačo pradžia – trečiadienį 19:45 val. Lietuvos laiku.

Lietuviai geriau žaidė nuo pat mačo pradžios. Nors po pirmojo kėlinio pranašumas nebuvo apčiuopiamas 23:16, antrajame ketvirtyje mūsiškiai spurtavo 23:12 ir vedami 14 taškų surinkusio Nojaus Indrušaičio susikrovė 18 taškų persvarą (46:28).

Antroji mačo pusė tapo formalumu: lietuviai toliau triuškino varžovus ir ketvirtajame kėlinyje persvara pasiekė 40 taškų.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Dovydas Buika, kuris surinko 21 tašką (6/7 dvit., 3/5 trit.), po 6 atkovotus bei perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 32 naudingumo balus.

Lietuva: Dovydas Buika 21 (6 atk., 6 per. kam., 32 naud.), Nojus Indrušaitis 17, Kevinas Šacas (5 atk. kam.), Matas Laurenčikas ir Kristupas Smirnov (7 atk. kam.) po 10.

Danija: Frederikas Erichsenas 14, Willasas Molleras 7.