Traumų išretintas „Rytas” pergalingai uždarė Europos taurės sezoną | Diena.lt

TRAUMŲ IŠRETINTAS „RYTAS” PERGALINGAI UŽDARĖ EUROPOS TAURĖS SEZONĄ

• 0

Vilniaus „Rytas“ sezoną Europos taurėje baigė pergale. Paskutinėse „Top 16“ etapo rungtynėse namuose Dainiaus Adomaičio kariauna 83:75 (20:12, 23:15, 24:23, 16:25) įveikė Stambulo „Galatasaray“ (2-4).

Vilniečiai G grupėje iškovojo tris pergales, patyrė tris nesėkmes ir tarp keturių komandų užėmė trečiąją vietą. „Rytas“ dar prieš paskutinį mačą žinojo, kad į „Top 8“ nepateks. Į paskutines „Ryto“ rungtynes „Siemens“ arenoje susirinko 2380 žiūrovų.

„Galatasaray“ prieš šį mačą dar turėjo šansų patekti į Europos taurės ketvirtfinalį, tačiau po nesėkmės liko ketvirtoje pozicijoje.

Antrojo kėlinio pradžioje „Rytas“ pirmavo 14 taškų persvara (26:12), o po dviejų kėlinių pranašumas siekė 16 taškų.

Trečiajame ketvirtyje vilniečiai spurtavo 8:0, kai Tu Holloway įmetė dvitaškį, o Arnas Butkevičius ir Dovis Bičkauskis – po tritaškį. Taip „Rytas“ susikrovė 23 taškų persvarą.

28-ąją minutę Bičkauskis įmetė dar vieną tritaškį ir „Ryto“ persvara pasiekė rekordinę 26 taškų ribą (65:39).

Ketvirtąjį kėlinį „Galatasaray“ pradėjo atkarpa 10:0 ir priartėjo iki 7 taškų deficito (60:67). Visgi paskutinėmis minutėmis pasižymėjus Evaldui Kairiui, Tu Holloway ir Arnui Butkevičiui nugalėtojas likus minutei tapo aiškus (80:69).

Vilniaus komandai šiose rungtynėse nepadėjo traumuoti Martynas Echodas, Ąžuolas Tubelis ir Pako Cruzas.

„Rytas“ pataikė 21 dvitaškį iš 34 (61,8 proc.) ir 9 tritaškius iš 20 (45 proc.). Varžovai taip pat įmetė 45 proc. tritaškių (11/24), tačiau iš dvitaškio zonos realizavo tik 14 metimų iš 34 (41,2 proc.).

„Rytas“: Dovis Bičkauskis, Tu Holloway (6 rez. perd.) ir Evaldas Kairys (7 atk. kam.) po 13, Arnas Butkevičius 12 (5/7 metimai), Cameronas Bairstow 9, Deividas Sirvydis 8 (4 atk. kam.).

„Galatasaray“: Zachas Auguste’as 22 (8/12 dvit.), Aaronas Harrisonas 18 (4/7 trit.), Yigitas Arslanas 14.