Trenerio nuo pražangos išgelbėtas D. Sabonis padėjo „Kings“ pagaliau laimėti | Diena.lt

TRENERIO NUO PRAŽANGOS IŠGELBĖTAS D. SABONIS PADĖJO „KINGS“ PAGALIAU LAIMĖTI

• 0

4 pralaimėjimų serija NBA čempionatą pradėjusi Sakramento „Kings“ su Domantu Saboniu namie nugalėjo Majamio „Heat“ 119:113 (32:23, 39:26, 19:33, 29:31) ir iškovojo pirmąją pergalę 2022-2023 metų sezone.

Dabar lygoje be pergalių liko tik Los Andželo „Lakers“ su LeBronu Jamesu priešakyje.

D.Sabonis dėl pražangų šį kartą žaidė ženkliai mažiau (22 min. 45 sek.) nei kiti „Kings“ starto penketo nariai (mažiausiai – 33 min. 40 sek.). Trečiojo kėlinio pradžioje lietuvis greitai gavo ketvirtąją ir penktąją pražangas, todėl buvo priverstas labai ilgam atsisėsti ant atsarginių suolo. Šeštoji pražanga ir žaidimo pabaiga vidurio puolėją pasivijo ketvirtojo kėlinio viduryje.

Padėtis galėjo būti dar blogesnė, bet nuo vienos pražangos lietuvį išgelbėjo komandos vyriausiasis treneris Mike‘as Brownas, dar pirmajame kėlinyje pasinaudojęs iššūkio taisykle. Po epizodo peržiūros teisėjai atšaukė savo sprendimą skirti lietuviui pražangą gynyboje ir nubaudė „Heat“ vidurio puolėją Bamą Adebayo pražanga puolime.

Nepaisant trumpo žaidimo laiko, D.Sabonis spėjo svariai prisidėti prie pergalės. Aukštaūgis pataikė 8 dvitaškius iš 9, abi mestas baudas ir iš viso pelnė 18 taškų. Be to, lietuvis atkovojo 7 kamuolius (2 – puolime), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną metimą ir dukart suklydo.

„Karaliai“ geriau pradėjo rungtynes ir pirmojoje rungtynių dalyje po spurto 29:13 susikrovė 22 taškų persvarą (71:49). Vis dėlto jau trečiajame kėlinyje svečiai sumažino atsilikimą iki 6 taškų ir išsaugojo intrigą iki rungtynių pabaigos, kurią sėkmingiau sužaidė Sakramento komandą.

Rezultatyviausias „Kings“ ekipoje buvo Kevinas Huerteris, pelnęs 27 taškus (7/8 tritaškiai). 22 taškus pridėjo Keeganas Murray, 17 – De‘Aaronas Foxas, 11 – Harrisonas Barnesas, 10 – Try Lylesas.

Majamio komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Tylerio Herro 34 taškai.