Trijulių krepšinio čempionatas: lietuvių rinktinę pristabdė lenkai | Diena.lt

TRIJULIŲ KREPŠINIO ČEMPIONATAS: LIETUVIŲ RINKTINĘ PRISTABDĖ LENKAI

Pasaulio trijulių krepšinio (3 prieš 3) čempionate Austrijos sostinėje Vienoje nutrūko Lietuvos vyrų rinktinės pergalių serija.

Iniciatyvos neįtvirtino

Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis, Darius Tarvydas ir Ignas Vaitkus, C grupėje 22:18 įveikę belgus ir 21:15 – Puerto Riko atstovus, vakar po pratęsimo 21:22 pralaimėjo buvusiems autsaideriams lenkams.

Mūsiškiai buvo išsiveržę į priekį – 12:8, 14:11, bet varžovai išlygino rezultatą – 15:15 ir persvėrė jį savo naudai – 17:15. Per pratęsimą lietuviai pirmavo – 21:20, tačiau vėliau nesutrukdė mesti nei Mateuszui Szlachetkai, nei Adrianui Boguckiui.

D. Tarvydas surinko 9 taškus (4 atkovoti kamuoliai), G. Matulis – 7 (5 atkovoti kamuoliai), I. Vaitkus – 3, E. Džiaugys – 2 (6 atkovoti kamuoliai, 3 klaidos). Lenkų ekipai 9 taškus pelnė ir septynis kartus kamuolį atkovojo 215 cm ūgio A. Boguckis.

Vakar mūsiškiai dar žaidė su Izraelio komanda, kuri 21:19 palaužė Lenkijos ekipą, tačiau 18:21 nusileido belgams ir 16:20 – Puerto Riko krepšininkams.

Nesėkmė: Lietuvos rinktinės žaidėjams E. Džiaugiui (kairėje) ir I. Vaitkui mačas su lenkais susiklostė prasčiau, nei tikėtasi./ ltu.basketball nuotr.

Latviai kluptelėjo

B grupėje susitiko olimpiniai čempionai latviai ir JAV krepšininkai. Mūsų kaimynai pralaimėjo mačą 17:21.

Nugalėtojams 11 taškų pelnė Jimmeris Fredette’as, Latvijos rinktinėje pasižymėjo Nauris Miežis – 6 taškai (iš jų 2 dvitaškiai).

Amerikiečiai privertė kapituliuoti ir australus – 21:18, o latviai sutriuškino slovėnus – 22:11 (Agnis Čavaras pelnė 7 taškus ir aštuonis kartus atkovojo kamuolį).

Šioje grupėje dvejas rungtynes laimėjo ir austrai: 21:15 privertė kapituliuoti slovėnus, 17:15 – australus.

Ryškėja lyderiai

D grupėje kol kas nesėkmių nepatyrė Nyderlandų vyrai, kurių gretose – Lietuvos krepšininkės Kamilės Nacickaitės sužadėtinis Dimeo van der Horstas.

Nyderlandų rinktinė 22:12 įveikė mongolus ir 21:13 – japonus. D. van der Horstas per abejas rungtynes surinko iš viso 6 taškus. Svariausiai prie pergalių prieš Mongolijos ir Japonijos komandas prisidėjo Worthy de Jongas – pelnė atitinkamai 13 ir 12 taškų.

Sėkmingai rungtyniauja šveicarai: 14:13 palaužė japonus ir 21:20 – vengrus.

Pirmavo, bet pralaimėjo

Lietuvos krepšininkės, D grupėje pralaimėjusios kinėms 7:17, apmaudžiai po pratęsimo nusileido ir italėms – 21:22.

K. Nacickaitė, Giedrė Labuckienė, Gabija Meškonytė ir Gabrielė Šulskė per mačą su Italijos krepšininkėmis pirmavo 15:7, 18:10, o paskutinę minutę – 20:15, tačiau neapsigynė ir kapituliavo.

G. Šulskė pelnė 7 taškus, G. Labuckienė – 6 (9 atkovoti kamuoliai), K. Nacickaitė – 5 (3 klaidos), G. Meškonytė – 3 (4 atkovoti kamuoliai). Italių lyderė buvo Raelin D’Alie – 10 taškų (4 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos).

Šiandien lietuvės rungtyniaus su Izraelio ir Rumunijos rinktinėmis. Izraelio atstovės 4:21 pralaimėjo kinėms ir 21:12 nugalėjo rumunes, kurios 15:20 pralaimėjo ir italėms.

Pabaigtuvės – sekmadienį

Tiesiai į pasaulio čempionato ketvirtfinalį pateks pirmas vietas grupėse užėmusios komandos.

Antrą ir trečią vietas užėmusioms ekipoms teks įveikti aštuntfinalio barjerą. Birželio 4-ąją – pusfinaliai ir finalai.

Rinktinės savo sąskaitas papildys reitingo taškais, kurie bus itin svarbūs siekiant kelialapių į 2024-ųjų Paryžiaus olimpines žaidynes.

Pernai Antverpene (Belgija) surengtame pasaulio trijulių krepšinio čempionate triumfavo Serbijos vyrai (finale 21:16 nugalėjo lietuvius) ir Prancūzijos moterys (per lemiamą mačą 16:13 įveikė kanadietes).

• Trijulių krepšinio čempionatas: lietuvių rinktinę pristabdė lenkai