Klaipėdos krepšininkai nukovė svečius iš Jonavos | Diena.lt

KLAIPĖDOS KREPŠININKAI NUKOVĖ SVEČIUS IŠ JONAVOS

• 1

Pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Klaipėdoje patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (16-18) ekipa 75:84 (18:27, 16:27, 23:14, 18:16) turėjusi pripažinti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (15-19) krepšininkų pranašumą.

Tai buvo paskutinioji komandų akistata reguliariajame NKL pirmenybių sezone. Abi komandos per ketverias tarpusavio rungtynes šiame sezone pasidalijo po dvi pergales. Ketvirtoje akistatoje jonaviečiai pataikė tik 40 procentų baudų metimų (11/27) ir tik 13 proc. tritaškių (2/15).

Rungtynės uostamiestyje prasidėjo nerezultatyviai. Sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus (3:3). „Petrochemai-Dexterai“ kiek nutolus (10:6, 5 min), šeimininkai greitai išlygino rezultatą (15:15) bei suorganizavo spurtą 12:3 bei po pirmojo kėlinio turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą – 18:27.

Po penkių iš eilės Aido Einikio taškų ekipas jau skyrė 14 taškų (18:32, 11 min). Iki kėlinio vidurio jonaviečiai neleido varžovams didinti pranašumą ir kiek sumažino deficitą (30:39). Tiesa, klysti pradėję svečiai leido dar sykį spurtuoti Klaipėdos komandai, kuri po pirmosios mačo dalies susikrovė triuškinamą persvarą – 34:54.

Karolis Šarukas su komandos draugų po pertraukos ėmė mažinti atsilikimą (42:56, 22 min). Po šio epizodo abi komandos ėmė mainytis sėkmingomis atakomis, tačiau tik trečiojo ketvirčio pabaigoje Tomui Milinskui pavyko tritaškiu metimu dar labiau priartinti „Petrochemą-Dexterą“ prieš klaipėdiečių – 57:68.

Ketvirtajame kėlinyje Jonavos klubas toliau bandė mažinti varžovų pranašumą. Tiesa, pradžia nebuvo sėkminga – įpusėjus kėliniui ekipas dar skyrė 14 taškų (58:72). Lyderio vaidmens ėmėsi Tadas Sebežiovas, kurio pastangomis „Petrochemai-Dexterai“ pavyko ženkliai sumažinti atsilikimą (73:78, 37 min). Kaip bebūtų, per likusį laiką „Nafta-Uni-Akvaservis“ atlaikė svečių spaudimą ir sugebėjo iškovoti pergalę – 75:84.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 17 taškų (7 atk. kam.), Karolis Šarukas 15, Evaldas Aniulis 13, Henrikas Vorotnikovas (8 atk. kam.) ir Justas Vazalis po 8, Tomas Milinskas 5, Lukas Grabauskas 4, Vytautas Kružikas (8 atk. kam.) ir Tomas Rimša po 2, Ričardas Verbickas 1, Mintautas Bulanovas ir Dainius Gulbinas taškų nepelnė.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 18 taškų, Viktoras Chodosovskis 16, Deividas Keburys 13, Aidas Einikis 12.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai žais kitą penktadienį Joniškyje su vietos „Delikateso“ ekipa.