Graikus patiesęs jaunimas tęsia pergalių seriją | Diena.lt

GRAIKUS PATIESĘS JAUNIMAS TĘSIA PERGALIŲ SERIJĄ

Motiejus Krivas pelnė tik 9 taškus, tačiau surinko 20 naudingumo balų ir vedė Lietuvos rinktinę į dar vieną pergalę Europos dvidešimtmečių vaikinų čempionate. Kauno „Žalgirio“ dublerių vairininko Vytauto Pliaugos treniruojama rinktinė 80:62 nepaliko šansų šeimininkams Graikijos krepšininkams.

Graikus įveikę lietuviai su dviem laimėjimais iš tiek pat galimų užsitikrino C grupės nugalėtojų vardą, o jų oponentai patyrė pirmąjį pralaimėjimą per du turus.  Grupės etapą Lietuvos dvidešimtmečiai užbaigs pirmadienį susitikimu su kol kas dar nelaimėjusia Lenkijos rinktine (0/2). Nepaisant dvikovos su lenkais baigties, lietuviai užims pirmąją vietą grupėje, nes tarpusavio mačuose įveikė tiek Kroatiją (1/1), tiek Graikiją, kurios dar turi šansų pavyti mūsiškius pagal pergales. Tai reiškia, jog V. Pliaugos auklėtiniai aštunfinalyje susidurs su paskutiniąja D grupės komanda.

Sekmadienio mače su graikais, įpusėjus pirmajam ketvirčiui, švieslentėje dar degė lygybė (11:11), tačiau kėlinio pabaiga kur kas sėkmingiau susiklostė lietuviams, kurie šovė į priekį dviženkliu skirtumu – 27:16. Iki pertraukos mūsiškių pranašumas kiek aptirpo – 43:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuvių gynyba veikė nepriekaištingai, tačiau net graikams ir pradėjus rinkti taškus, savuosius atsakus pateikdavo Liutauras Lelevičius ir Titas Sargiūnas. Prieš paskutinįjį ketvirtį Lietuvos krepšininkai dar labiau nutolo – 62:45. Galiausiai lietuviai išlaikė saugų atotrūkį nuo oponentų ir pasiekė abejonių nekeliančią pergalę.

Mūsiškius į antrąjį laimėjimą iš eilės atvedė lyderių trio – 19 taškų pelnęs kapitonas L. Lelevičius, 16 pridėjęs T. Sargiūnas bei per tašką nuo dvigubo dublio likęs Motiejus Krivas (9 tšk., 12 atk. kam., 21 naud. bal.).

Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė: Liutauras Lelevičius 19, Titas Sargiūnas 16, Motiejus Krivas 9, Kajus Kublickas 8, Dominykas Butka ir Dovydas Butka po 7, Emilis Bartninkas 6.

Graikijai: Lefteris Mantzoukas 14, Sotirios Oikonomopoulos 8, Nikolaos Plotas ir Thomas Zormpas po 6.