Vilčių nebeliko: Lietuvos krepšininkės krito ir Turkijoje | Diena.lt

VILČIŲ NEBELIKO: LIETUVOS KREPŠININKĖS KRITO IR TURKIJOJE

• 0

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė patyrė ir trečią nesėkmę Europos krepšinio čempionato atrankoje. Ketvirtadienio vakarą mūsiškės svečiuose 55:67 (9:19, 20:14, 7:21, 19:13) nusileido Turkijos komandai bei prarado net ir teorines galimybes žengti toliau.

Mūsiškės šioje atrankoje krito visus tris sykius. Dabar lietuvėms lieka nieko nelemianti paskutinė dvikova su visus tris mačus laimėjusiomis serbėmis.

Pastarąjį kartą Europos čempionate lietuvės žaidė 2015-aisiais, kai užėmė aštuntą vietą.

Šaltą dušą lietuvės gavo jau pirmosiomis dvikovos minutėmis. Turkės startavo atkarpa 7:0 ir Mantui Šerniui teliko prašyti minutės pertraukėlės.

Netrukus po jos šeimininkės pridėjo dar tris taškus, tad rezultatas tapo 0:10. Vaizdas praskaidrėjo, kai į aikštę žengė penkiolikmetė Justė Jocytė. Iš pradžių ji pati užbaigė ataką, o po akimirkos sukūrė ir progą Gintarei Petronytei. Maža to, J.Jocytė dar sykį pataikė iš vidutinio nuotolio – 6:10.

Visgi į tai turkės atsakė pelnydamos septynis taškus be atsako ir vėl įgijo dviženklį pranašumą. Po pirmo kėlinio – 9:19.

Antrąjį kėlinį Giedrės Labuckienės, Kamilės Nacickaitės ir Gintarės Petronytės dėka lietuvės pradėjo puikia atkarpa 9:2 ir vėl grąžino intrigą – 18:21. Laura Miškinienė metimu iš po krepšio išlygino rezultatą (24:24). Po dviejų kėlinių – 29:33.

Visgi antrąją rungtynių pusę vėl geriau pradėjo turkės. Kėlinio viduryje šeimininkių persvara vėl padidėjo iki dviženklės, o dar po akimirkos – ir rekordinės. Trečią kėlinį lietuvės pradėjo 4:14... Po trijų kėlinių – 36:54.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. Turkijos komanda neteko antrąją techninę pražangą gavusio vyriausiojo trenerio, tačiau ir be jo ramiai užbaigė rungtynes bei užpūtė paskutinę lietuvių viltį.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 17, Giedrė Labuckienė 15 (9 atk. kam.), Gintarė Petronytė 9 (5 atk. kam.), Justė Jocytė 8 (4 rez. perd.), Audronė Zdanevičiūtė 3.

• Vilčių nebeliko: Lietuvos krepšininkės krito ir Turkijoje