Visas rungtynes dominavę čekai pasiuntė namo kroatus | Diena.lt

VISAS RUNGTYNES DOMINAVĘ ČEKAI PASIUNTĖ NAMO KROATUS

Kol kas didžiausią sensaciją Europos čempionato atkrintamosiose varžybose Lilyje pateikė Čekijos krepšininkai. Visas rungtynes dominavę čekai 80:59 (20:13, 28:18, 17:12, 15:16) sutriuškino viena iš favoričių laikytą Kroatijos rinktinę.

Į priekį čekai šovė dar pirmajame kėlinyje, kai po Blake'o Schilbo tritaškių pirmavo 18:9. Antrajame ketvirtyje 11 taškų pelnė Davidas Jelinekas ir komandas jau skyrė 17 taškų (48:31).

Po ilgosios pertraukos Roneno Ginzburgo auklėtinių persvara nenustojo augti. Pranašumas pasiekė 30 taškų (63:33).

Į paskutinį šturmą kilę kroatai dar buvo sumažinę atsilikimą (56:69), tačiau labiau priartėti neįstengė ir baigė savo pasirodymą Europos čempionate.

Paskutiniuoju rungtynių akcentu tapo čekų veterano Lubošo Bartono tritaškis, tai buvo pirmieji 35-erių krepšininko taškai šiose Europos pirmenybėse.

Kroatai prarado net 24 kamuolius ir krepšį atakavo vos 37 procentų taiklumu (20/54 metimai).

Čekų lyderiai Janas Vesely ir Tomašas Satoranskis pasižymėjo dvigubais dubliais. Vesely surinko 20 taškų ir 13 atkovotų kamuolių, o Satoranskis pelnė 10 taškų ir 11 kartų asistavo komandos draugams.

Tarp aštuonių stipriausių Europos rinktinių patekę čekai pasiekė geriausią rezultatą šalies istorijoje. Iki šiol geriausią rezultatą buvo pasiekusi 1999 metais lietuvius grupių etape įveikusi Čekijos komanda, kuri užėmė 11 vietą.

Čekijai tai yra ketvirtas Europos čempionatas. Kroatai prieš dvejus metus Europos čempionate buvo ketvirti.

Ketvirtfinalyje čekai susitiks su Serbijos ir Suomijos poros nugalėtoju.

Kroatijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 12, Roko Leni Ukičius 10, Mario Hezonja 10, Krunoslavas Simonas 9.

Čekijos rinktinė: Janas Vesely 20 (13 atk. kam.), Davidas Jelinekas 13, Blake'as Schilbas 12, Petras Benda 11, Tomašas Satoranskis 10 (11 rez. perd.).