„Žalgirio“ dubleriai Eurolygos jaunimo turnyrą pradėjo įtikinama pergale | Diena.lt

„ŽALGIRIO“ DUBLERIAI EUROLYGOS JAUNIMO TURNYRĄ PRADĖJO ĮTIKINAMA PERGALE

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda pergalingai pradėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą „Žalgirio“ arenoje. A grupėje rungtyniaujantys „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai nugalėjo Ludvigsburgo „Porsche Basketball Academy“ ekipą 88:56 (27:10, 18:15, 19:13, 24:18). Penktadienį 21.00 val. kauniečiai žais antrąsias rungtynes. Jų varžovais bus Zagrebo „Cibona“ krepšininkai, pirmosiose rungtynėse po dviejų pratęsimų 100:92 įveikę Stambulo „Fenerbahce“.

Rungtynių pradžioje nepaisydami pražangų taškus rinko Gytis Masiulis ir Mantvydas Žukauskas – 6:0. Ketvirčiui įpusėjus Vokietijos komandos sąskaitoje tebuvo du taškai, o kauniečiams atotrūkį krovė šešis taškus pelnęs Arnas Velička ir netaiklų komandos draugo metimą taisęs Isaiah Hartensteinas – 16:2. Vienas prieš tris varžovus likęs Justinas Marcinkevičius atidirbo už visą komandą išrašęs įspūdingą bloką, taškų kraičius pildėsi G.Masiulis, A.Velička bei I.Hartensteinas (22:5). Kėlinio pabaigoje tolimą bombą smeigė aikštėje pasirodęs Ignas Sargiūnas, ūgio pranašumą po krepšiu sėkmingai išnaudojo ukrainietis Volodymyras Markovetskyy – 27:10.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai apsukų nemažino: gražiu reidu pasižymėjo Tadas Pažėra, snaiperio sugebėjimus demonstravo I.Sargiūnas – 34:10. Tritaškį smeigęs G.Masiulis įsirašė jau dešimtąjį savo tašką, tolimu šūviu varžovus baudė ir Lukas Uleckas, tačiau vis laisviau puolime jautėsi Ludvigsburgo krepšininkai (40:21). Prieš pat didžiąją pertrauką pirmuosius taškus rinko J.Marcinkevičius, laiko veltui prie baudų metimų linijos neleido I.Hartensteinas – 45:25.

Antroje rungtynių dalyje dviem dėjimais paeiliui krepšį drebino I.Hartensteinas, gražų pastarojo perdavimą taškais pavertė Džiugas Slavinskas – 53:25. „Porsche“ komanda nutraukė keturių minučių tylą, tačiau turnyro šeimininkai savo sąskaitoje jau turėjo dvigubai daugiau taškų (56:28). Aktyviai žaisdami kauniečiai rinko taškus baudomis, tylą iš žaidimo nutraukė pasipriešinimo baudos aikštelėje nesulaukęs V.Markovetskyy – 62:34. Pasižymėjo iki šiol be taškų buvęs Lukas Vabalevičius ir prieš ketvirtąjį kėlinį skirtumas tarp komandų buvo daugiau nei akivaizdus – 64:38.

Ketvirtąjį kėlinį „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo pernelyg atsipalaidavę, tad prabėgus keturioms minutėms į aikštelę Tomas Masiulis grąžino puolimo lyderius – 65:46. Užstrigusį puolimą budino tritaškius paleidę D.Slavinskas ir I.Sargiūnas – 71:50. I.Hartensteino sustabdyti nepavyko net pražangomis, po krepšiu nesunkiai su varžovu susitvarkė G.Masiulis (79:54). Per likusį laiką gražią ataką surezgė M.Žukauską prie trijų taškų linijos suradęs I.Sargiūnas, dėjimais žiūrovus džiugino I.Hartensteinas ir „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai triuškinama pergale startavo Eurolygos jaunimo turnyre – 88:56.

„Žalgiris“: I.Hartensteinas 21 (8/14 dvit., 12 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), G.Masiulis 15 (5/7 dvit., 2 per. kam.), A.Velička 11 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), I.Sargiūnas 10 (3/3 trit.), D.Slavinskas 9 (2 per. kam.), M.Žukauskas 8, V.Markovetskyy 4 (2 blk.), L.Uleckas 4 (2 per. kam.), T.Pažėra 2, J.Marcinkevičius 2 (2 blk.), L.Vabalevičius 2, D.Pap 0.

„Porsche“: C.Gruehnas 15 (16 atk. kam., 2 blk.), J.Hilleris 10, L.Mugaganas 8 (5 atk. kam., 2 per. kam.).