Katalonijoje – R. Jokubaičio koncertas „Žalgirio” gynyboje ir triuškinama „Barcos” pergalė | Diena.lt

KATALONIJOJE – R. JOKUBAIČIO KONCERTAS „ŽALGIRIO” GYNYBOJE IR TRIUŠKINAMA „BARCOS” PERGALĖ

• 1

Beveik visas rungtynes atsilikinėjęs Kauno „Žalgiris“ (2-10) neįstengė įkąsti Eurolygos favoritams. Žalgiriečiai išvykoje 73:96 (17:24, 21:28, 20:23, 15:21) krito prieš Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą „Barceloną“ (10-2).

Puikų pasirodymą prieš savo buvusią komandą surengė Rokas Jokubaitis.

Lietuvos talentas per 23 minutes pelnė 15 taškų (2/4 dvit., 3/3 trit., 2/2 baudų), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balo. Įžaidėjas pagerino savo karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą.

„Žalgiris“ nesurado būdų apsiginti. Katalonai įšveitė 14 tritaškių iš 26 (54 proc.) ir 19 dvitaškių iš 31 (61 proc.).

Patys žalgiriečiai nebuvo tokie organizuoti prie varžovų krepšio ir atliko daugiau nei dvigubai mažiau rezultatyvių perdavimų (12:27).

Kauniečiai neblogai pradėjo rungtynes ir po Tylerio Cavanaugh dvitaškio įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (11:5). Vis tik po šalto dušo katalonai smogė su trenksmu.

Nikola Mirotičius timptelėjo „Barcą“ pirmajame kėlinyje savo 8 taškais, o antrajame estafetę perėmė kapitonas Pierre'as Oriola. Galiausiai jau po dviejų kėlinių „Žalgiris“ švieslentėje stebėjo didelį skirtumą (38:52).

Po pertraukos žalgiriečiai rimčiau kabintis į rungtynes neturėjo jokių galimybių. Visas viltis užbraukė Jokubaičio ir Oriolos inicijuotas spurtas 8:0 (75:56). Lemiamame ketvirtyje intriga nekvepėjo, tad Šaras ir Zdovcas leido sau patausoti pagrindinius žaidėjus.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Tai Websteris, kurio sąskaitoje per 20 minučių buvo 13 taškų (3/6 dvit., 1/3 tritaškiai, 4/4 baudų), 2 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 14 naudingumo balų.

„Barcelona“: Rokas Jokubaitis 15 (3/3 trit., 7 rez. perd.), Pierre'as Oriola 13 (4/6 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud.), Nigelas Hayesas-Davisas 12 (2/2 trit.), Nikola Mirotičius 11, Kyle'as Kuricas 10, Sertačas Šanli 9, Sergi Martinezas 8 (2/2 trit.), Rolands Šmits 7.

„Žalgiris“: Tai Websteris 13 (4 rez. perd.), Marekas Blaževičius 10 (4/6 dvit.), Mantas Kalnietis (4 rez. perd.), Zoranas Dragičius (5/8 baud.) ir Tyleris Cavanaugh po 9.