„Žalgirio“ nesėkmės Eurolygoje tęsiasi: pralaimėjo ir CSKA komandai | Diena.lt

„ŽALGIRIO“ NESĖKMĖS EUROLYGOJE TĘSIASI: PRALAIMĖJO IR CSKA KOMANDAI

• 1

Trečią pralaimėjimą iš eilės Eurolygos pirmenybėse patyrė Kauno „Žalgiris“ (5-4). Martino Schillerio auklėtiniai 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21) nusileido Maskvos CSKA (6-3) ekipai.

Lemiamas rungtynių ketvirtis prasidėjo žaibišku „Žalgirio“ spurtu (6:0), kurį dvitaškiu užbaigė Artūras Milaknis, taip priartindamas kauniečius iki 2 taškų (64:66). Netrukus Dimitrio Itoudžio auklėtiniai sureagavo į „Žalgirio“ sugrįžimą ir savo ruožtu surengė spurtą (8:0) bei po Jameso reido po krepšiu nutolo per 10 taškų (74:64).

Tačiau „Žalgiris“ nepasidavė. Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas smeigė po tritaškį, netrukus tas pats Grigonis sumetė baudas, Rokas Jokubaitis pridėjo dvitaškį ir šeimininkai vėl kvėpavo CSKA į nugarą (74:76).

Netrukus Jokubaitis pelnė 4 taškus paeiliui, Paulius Jankūnas sumetė abi baudas ir likus minutei „Žalgiris“ atsilikinėjo tik 1 tašku (78:79). Kitoje atakoje Mike'as Jamesas smeigė sudėtingą tritaškį, taip nutolindamas CSKA daugiau nei vienu metimu (82:78). „Žalgiris“ dar galėjo išsigelbėti, tačiau Jokubaitis suklydo, o Jamesas šaltakraujiškai realizavo baudas, įtvirtindamas CSKA pergalę.

Rungtynių herojumi tapo Jamesas. Amerikietis per antrąją rungtynių pusę pelnė 22 iš 42 komandos taškų, iš viso surinko 27 (3/5 dvit., 5/6 trit., 6/6 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo bei surinko 32 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Maskvos, kurie po 10 Darruno Hilliardo taškų iš eilės nutolo 7:14. Netrukus kauniečiai stabilizavo situaciją ir po Augustine‘o Rubito dvitaškio sumažino deficitą iki 3 taškų (15:18). Tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė Itoudžio auklėtiniai, kurie po Jameso tritaškio paskutinėmis sekundėmis pirmavo nutolo per 9 taškus (26:17).

Antrojo kėlinio pradžia priklausė CSKA krepšininkams, kurie po Willo Clyburno taiklaus dvitaškio susikrovė rekordinę – 15 taškų persvarą ir grasino anksčiau laiko nuspręsti rungtynių baigtį (22:37). Tačiau netrukus darbo ėmėsi „Žalgirio“ toliašaudė artilerija, kuri atsakė spurtu 8:0 ir po Nigelo Hayeso tritaškio priartino šeimininkus iki 5 taškų (37:42).

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ sugrįžo aktyvus ir po 4 Walkupo taškų iš eilės priartėjo iki oponentų per vieną metimą (47:50). Tačiau pirmoje pusėje tylėjęs  Jamesas prabilo, per kėlinį pelnė 9 taškus, besibaigiant ketvirčiui Joelis Bolomboy pridėjo dėjimą ir CSKA pirmavo 10 taškų (66:56).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (5/6 trit., 24 naud. bal.), Thomasas Walkupas 10 (7 rez. perd., 5 kl.), Augustine'as Rubitas 9, Joffrey Lauvergne'as ir Rokas Jokubaitis (5 rez. perd., 4 kl.) po 8, Nigelas Hayesas 6, Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas po 5, Lukas Lekavičius 4, Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) ir Steve'as Vasturia 2.

CSKA: Mike'as Jamesas 27 (5 rez. perd., 6 išpr. praž., 32 naud. bal.), Willas Clyburnas 13, Darrunas Hilliardas 12, Nikola Milutinovas 8 (7 atk. kam.).

• „Žalgirio“ nesėkmės Eurolygoje tęsiasi: pralaimėjo ir CSKA komandai