Dar viena nesėkmė Eurolygoje: „Žalgiris“ nusileido Milano krepšininkams | Diena.lt

DAR VIENA NESĖKMĖ EUROLYGOJE: „ŽALGIRIS“ NUSILEIDO MILANO KREPŠININKAMS

• 3

Kauno „Žalgirio“ (5-5) krepšininkai per kiek daugiau nei kėlinį panaikino triuškinamą deficitą, tačiau pergalingai finišuoti Milane nepavyko.

Martino Schillerio auklėtiniai 92:98 (25:21, 15:31, 24:21, 28:25) nusileido Milano „AX Armani Exchange“ (4-3) klubui ir Eurolygoje patyrė penktą pralaimėjimą per paskutines šešerias rungtynes.

Italijos komandos krepšininkai pamatus rekordiniam pranašumui pradėjo lieti per antrąjį kėlinį, kada į „Žalgirio“ krepšį susmeigė 7 iš 8 tritaškių, per ketvirtį sumetė 31 tašką ir atitrūko 52:40.

Po spurto trečiajame kėlinyje 7:0 „AX Armani Exchange“ dominavo namie 62:42 bei privertė Schillerį pratrūkti – austras išplūdo teisėją ir užsidirbo techninę pražangą.

Iškart po jos kauniečiai atsakė atkarpa 7:0, bendrai ketvirtį užbaigė spurtu 15:6 ir sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (64:73). Atsilikimas galutinai ištirpo po puikaus Luko Lekavičiaus pasirodymo, kai surinko septynis taškus paeiliui ir rezultatas tapo lygus (77:77).

Likus žaisti tris minutes, po Thomaso Walkupo taiklaus tritaškio žalgiriečius nuo varžovų skyrė tik taškas (82:83), bet Sergio Rodriguezas ir Malcolmas Delaney susmeigė po tritaškį bei leido šeimininkams išsaugoti iniciatyvą (89:82).

Skirtingais momentais „Žalgirį“ į priekį timptelėjęs Rokas Jokubaitis per 25 minutes pelnė 15 taškų (3/6 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.) ir pagerino asmeninį Eurolygos rezultatyvumo rekordą.

Iki tol jo geriausias rezultatas buvo 12 taškų, pirmajame sezono mače pelnyti dvikovoje su Pirėjo „Olympiakos“.

Praėjusį sezoną „Žalgiryje“ rungtyniavęs Zachas LeDay prieš kauniečius sužaidė geriausią mačą atstovaujant „AX Armani Exchange“. Jis dar iki ilgosios pertraukos sumetė 16 taškų, o iš viso surinko 20 (5/8 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), sugriebė 6 kamuolius bei užfiksavo 23 balų naudingumą.

Ettore Messina antras rungtynes iš eilės vertėsi be Luigi Datome.

„AX Armani Exchange“: Kevinas Punteris 22 (3/4 trit., 29 naud. bal.), Zachas LeDay 20 (6 atk. kam.), Shavonas Shieldsas 17 (3/4 trit.), Malcolmas Delaney 13, Kyle'as Hinesas 10.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Rokas Jokubaitis 15, Augustine'as Rubitas 13 (7 atk. kam., Marius Grigonis 10.

• Dar viena nesėkmė Eurolygoje: „Žalgiris“ nusileido Milano krepšininkams