„Žalgiris“ LKL sezoną pradėjo lengva pergale svečiuose prieš „Nevėžį“ | Diena.lt

"ŽALGIRIS" LKL SEZONĄ PRADĖJO LENGVA PERGALE SVEČIUOSE PRIEŠ "NEVĖŽĮ"

Trečiadienį Kėdainių "Nevėžio" ir Kauno „Žalgirio“ rungtynėmis prasidėjo 2014-2015 m. sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas. Žalgiriečiai jį pradėjo lengva pergale 93:59 (24:12, 14:16, 34:15, 21:16).

Dėl senų skolų buvusiems krepšininkams "Žalgiriui" neatstovavo amerikiečiai Jamesas Andersonas ir Maalikas Waynsas. Jie dar negali būti registruojami oficialioms rungtynėms.

Svečiai mačą pradėjo puikiai - 2-ąją minutę po Tomo Dimšos dvitaškio LKL čempionai pirmavo 8:0. Aikštės šeimininkai pirmuosius taškus pelnė tik 4 min. - įmetė amerikietis Roderickas Camphoras. Netrukus jo pastangomis kėdainiečiai priartėjo - 8:5.

Kėlinio viduryje LKL čempionai turėjo vos trijų taškų persvarą - 10:7. 9 min. po Luko Lekavičiaus metimo Gintaro Krapiko auklėtiniai įgijo 9 taškų persvarą - 18:9. Po L.Lekavičiaus baudos metimų "Žalgiris" įgijo 12 taškų persvarą (24:12).

Antrasis kėlinys nepriminė pirmojo. Per jį vyko atkakli kova ir kėdainiečiai sugebėjo truputį sumažinti skirtumą.

11 min. Vaidotas Volkus tolimu metimu kėdainiečių atsilikimą sumažino iki 9 taškų (24:15). 16 min. po dar vieno aikštės šeimininkų tritaškio komandas skyrė tik 7 taškai (33:26). 20 min. Darius Songaila pataikė dvitaškį ir "Žalgirio" persvarą padidino iki 10 taškų - 38:28. Esant tokiam rezultatui ekipos išėjo ilsėtis.

Po pertraukos "Žalgiris" visiškai užgožė aikštės šeimininkus ir iš karto pradėjo didinti persvarą. Po Vytenio Lipkevičiaus metimo ji išaugo iki 19 taškų (49:30).

Vėliau Paulius Jankūnas žalgiriečių pranašumą padidino iki 25 taškų (62:37). Trečiojo kėlinio pabaigoje po Roberto Javtoko dvitaškio "Žalgiris" pirmavo 72:43.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, rungtynių nugalėtojas abejonių nekėlė. 40 min. Kauno krepšininkai turėjo 36 taškų persvarą (93:57), o mačą laimėjo 93:59.

Rezultatyviausi

„Nevėžis“: Roderickas Camphoras 22, Vaidotas Volkus 13, Andrius Aleksandrovas 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20, Artūras Gudaitis, Darius Songaila ir Paulius Jankūnas po 10, Robertas Javtokas ir Tomas Dimša po 9.