„Žalgiris“ namuose turėjo pripažinti ASVEL pranašumą | Diena.lt

„ŽALGIRIS“ NAMUOSE TURĖJO PRIPAŽINTI ASVEL PRANAŠUMĄ

• 2

Didžiausias Europos krepšinio talentas 18-metis Victoras Wembanyama šeimininkavo „Žalgirio“ arenoje ir su Vilerbano ASVEL (8-17) šventė pergalę Eurolygoje.

Tiesioginė kovoje dėl aukštesnės pozicijos turnyrinėje lentelėje Kauno „Žalgiris“ (7-19) namie 68:72 (17:15, 15:18, 15:16, 21:23) nusileido Prancūzijos klubui ir nukrito į paskutinę, 15 vietą.

Nugalėtojams 218 cm ūgio talentas iš Prancūzijos Wembanyama per 28,5 min. pelnė 14 taškų (6/7 dvit., 2/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 5 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

5 blokuoti metimai – pakartotas šio sezono Eurolygos rekordas. Prieš tai po tiek kartų metimus buvo blokavę Jordanas Mickey ir Georgios Papagiannis.

ASVEL po ilgosios pertraukos surengė spurtą 11:0 ir susikrovė rekordinę 12 taškų persvarą – 46:34.

Tuomet savo tarė Artūras Milaknis. Snaiperis smeigė tris tritaškius iš eilės, reidą po krepšiu užbaigė dvitaškiu, o jo pakylėtas „Žalgiris“ priartėjo 45:49.

Milaknis per kėlinį pelnė 11 taškų, tačiau netrukus Paulius Jankūnas pademonstravo ne ką mažiau pribloškiantį momentą – įsibėgėjęs įkrovė į krepšį kaire ranka (47:49).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir po penkių paeiliui Luko Lekavičiaus taškų bei Edgaro Ulanovo tritaškio išsiveržė į priekį 58:55.

Visgi lemiamoje atkarpoje Elie Okobo smeigė tris tritaškius iš eilės, Wembanyama lengvai įveikė Tylerio Cavanaugh gynybą, o ASVEL atitrūko 68:63.

Likus 17 sekundžių Cavanaugh tritaškis „Žalgirį“ priartino per du taškus (68:70), bet Davidas Lighty sumetė abi baudas ir Prancūzijos klubas triumfavo.

Vilerbano ekipos gretose išsiskyrė Elie Okobo, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 21 taškas (3/8 dvit., 4/5 trit., 3/3 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

Kauno komandai Edgaras Ulanovas per 33 minutes pelnė 15 taškų (6/8 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Rungtynes stebėjo buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Marius Grigonis.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15 (6/8 dvit., 5 rez. perd., 2 blok.), Artūras Milaknis 11 (3/8 trit.), Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas (2/2 trit.) po 10, Tyleris Cavanaugh 8 (2/7 trit.).

ASVEL: Elie Okobo 21 (3/8 dvit., 4/5 trit., 5 rez. perd., 5 kld., 26 naud.), Chrisas Jonesas 16 (4/8 dvit., 2/2 trit.), Victoras Wembanyama 14 (6/7 dvit., 5 atk. kam., 5 blok.), Youssoupha Fallas 8.