„Žalgiris“ svečiuose po pratęsimo nusileido Eurolygos autsaideriams | Diena.lt

„ŽALGIRIS“ SVEČIUOSE PO PRATĘSIMO NUSILEIDO EUROLYGOS AUTSAIDERIAMS

• 9

Kauno „Žalgirio“ (12-16) krepšininkai vyriausiajam treneriui Šarūnui Jasikevičiui gimtadienio dovanos įteikti nesugebėjo. Kauniečiai išvykoje per pratęsimą 75:76 (27:12, 14:25, 12:10, 13:19, 9:10) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (8-20) krepšininkams. Tai buvo jau antroji žalgiriečių nesėkmė prieš „Zenit“ pratęsimo metu. Kaune Rusijos ekipa triumfavo 82:70.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms, „Zenit“ pirmavo 66:60, tačiau Edgaras Ulanovas realizavo baudas, Jockas Landale‘as pataikė iš po krepšio ir, likus 1 min. 17 sek., „Žalgirio“ deficitas sumenko iki 2 taškų – 64:66.

Prasidėjus paskutinei minutei „Zenit“ turėjo šansą surengti net tris šansus užpulti, mat atkovojo 2 kamuolius puolime. Vis tik „Žalgiris“ apsigynė, o likus 16,6 sekundės, Thomasas Walkupas realizavo baudas ir išlygino rezultatą – 66:66.

Xavi Pascualis paprašė minutės pertraukėlės, tačiau jo auklėtinių ataka visiškai nepavyko. Ponitka atliko labai netikslų perdavimą ir „Žalgiriui“ paliko 12,8 sekundės. Jasikevičius taip pat paprašė savosios minutės pertraukėlės, bet Riverso tritaškis su sirena skriejo pro šalį ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Jį geriau pradėjo „Žalgiris“. Jockas Landale‘as galingai įkrovė iš viršaus, Riversas atseikėjo tritaškį ir svečiai įgijo 5 taškų persvarą – 71:66. Vis tik „Zenit“ atsakė atkarpa 8:1 bei išsiveržė į priekį 74:73.

Jockas Landale‘as kitoje aikštelės pusėje galingai įkrovė iš viršaus ir vėl sugrąžino persvarą „Žalgiriui“, tačiau likus 2,8 sekundės Lukas Lekavičius prasižengė prieš Andrew Albicy, o prancūzas realizavo abi baudas ir taip išplėšė pergalę „Zenit“.

„Zenit“: Andrew Albicy 19 (5/7 trit., 24 naud. bal.), Coltonas Iversonas 14 (5/8 dvit.), Gustavo Ayonas 10 (4/9 dvit.).

„Žalgiris“: Jockas Landale‘as 27 (8/9 dvit., 27 naud. bal.), K.C. Riversas 14 (4/7 trit.), Zachas LeDay 11.