Žingsnis iki pirmosios vietos: paskutiniame kėlinyje siautęs „Rytas“ nepasigailėjo dzūkų | Diena.lt

ŽINGSNIS IKI PIRMOSIOS VIETOS: PASKUTINIAME KĖLINYJE SIAUTĘS „RYTAS“ NEPASIGAILĖJO DZŪKŲ

• 0

Vilniaus „Rytas“ (26-3) yra vos per žingsnį nuo to, kad užsitikrintų pirmąją vietą Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliariajame sezone.

Namų arenoje buvo 88:68 (21:15, 23:21,16:15, 28:17) įveikta Alytaus „Dzūkija“ (11-18).

„Rytas“ reguliarųjį sezoną uždarys rungtynėmis Klaipėdoje su „Neptūnu“, o dzūkai vyks į Šiaulius. Jei „Rytas“ laimės Klaipėdoje, jis tikrai liks pirmas turnyro lentelėje, pralaimėjus reikėtų laukti Kauno „Žalgirio“ (25-3) rezultatų. „Dzūkija“ bet kokiu atveju liks aštunta.

„Rytas“ rungtynes pradėjo geriau, tiesa, greitai į puolimą įsijungė ir svečiai, neleidę varžovams stipriai pabėgti – 9:6. Į aikštelę sugrįžęs Ivanas Buva pirmąsyk rungtynėse suteikė savo komandai dviženklę persvarą (21:10), bet Joshua Newkirkas buvo „Dzūkijos“ lyderis ir švelnino skirtumą – 15:21.

Pajėgų puolime svečiams trūko, nes nežaidė traumuotas Aleksandras Aranitovičius bei susirgęs Martynas Zigmantavičius, tačiau jie išlaikė kovinį atstumą ir po dviejų ketvirčių atsiliko 36:44. Beje, „Rytas“ vertėsi be traumuoto Tannerio Leissnerio.

Verta paminėti, jog po dviejų kėlinių „Dzūkija“ kovą dėl kamuolių buvo pralaimėjusi net 10:29. Abi ekipos strigo pataikant iš toli: „Rytas“ pataikė 3 tritaškius iš 10, Alytaus ekipa – 2 iš 13.

Po pertraukėlės Dylanas Frye’us ir Justas Furmanavičius rinko dzūkams labai reikalingus taškus (40:46), tačiau Kennethas Smithas su I.Buva gerino vilniečių situaciją – 50:40. Skirtumas liko apčiuopiamas, tačiau „Dzūkija“ rankų nenuleido ir po Mindaugo Lukauskio dėjimo atsiliko 51:60.

Vis tik paskutinis kėlinys sudėjo taškus ant i. „Rytas“ ėmė dominuoti ir triuškinti varžovus (81:60), tad klausimų nugalėtojas nebekėlė. Maža to, traumą mačo pabaigoje patirti dar spėjo D.Frye'us.

Mėnesį nežaidęs ir ant parketo sugrįžęs I.Buva per 19 minučių pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir rinko 18 naudingumo balų.

„Rytas“: Ivanas Buva 19 (7 atk. kam.), Kennethas Smithas 16 (8 rez.perd.), Margiris Normantas ir Jarvisas Williamsas (6 atk. kam.) – po 11, Mindaugas Girdžiūnas ir Evaldas Kairys – po 9.

„Dzūkija“: Joshua Newkirkas 20, Dylanas Frye’us 16, Justas Furmanavičius 13 (6 atk. kam.), Martynas Pocevičius 6, Vaidas Čepukaitis 4.