„Vaikų linija“ su žinomais žmonėmis siūlo vaistus nuo patyčių | Diena.lt

„VAIKŲ LINIJA“ SU ŽINOMAIS ŽMONĖMIS SIŪLO VAISTUS NUO PATYČIŲ

  • 0

„Vaikų linija“, šį kovą paskelbusi sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“, kartu su partneriais pristato socialinę viešinimo kampaniją „Vaistai nuo patyčių“.

Gydyti šią visuomenės ligą ir mažinti jos sukeliamą skausmą kviečia ir žinomi žmonės, dalindamiesi savo patirtimi ir išreikšdami palaikymą gyvenimui be patyčių. „Vaikų linija“ kovo mėnesį kviečia ne tik ugdymo įstaigas, bet ir nevyriausybines organizacijas, valstybines, mokslo įstaigas, verslo įmones ir visus aktyvius žmones savo veiklomis ir idėjomis prisijungti prie iniciatyvos ir padėti didinti tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sąmoningumą patyčių tema.

Kaip rašoma organizatorių pranešime, pernai „Vaikų linija“ sulaukė 3291 skambučio, 148 pokalbių internetu ir 83 laiškų, kuriais vaikai ar paaugliai dalijosi skaudžiais patyčių išgyvenimais. Patyčios išlieka vienu dažniausiai vaikų minimų sunkumų, dėl kurio jie ieško pagalbos ir palaikymo „Vaikų linijoje“. Jau 16 metų kampaniją „Be patyčių“  vykdanti „Vaikų linija“ įvairiomis priemonėmis ir būdais skatina stabdyti patyčias ir mažinti žeminančio elgesio paplitimą, keliantį daug skausmo vaikams ir paaugliams.

„Patyčios yra rimta visuomenės sveikatos problema. Nuo šios agresijos kenčia ir prieš kitus ją naudoja šimtai tūkstančių vaikų Lietuvoje. Kai suserga žmogus, mes stengiamės jį gydyti įvairiomis priemonėmis, vaistais. Kai kalbame apie prastą visuomenės sveikatą, didelį agresijos mastą tarp mokinių, šiam smurtui sumažinti nėra išrasta jokių tablečių ar lašiukų, – sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Norint sumažinti patyčių paplitimą, turime keisti smurtinį elgesį palaikančias nuostatas visuomenėje. Nuo kiekvieno piliečio jautrumo ir pozicijos priklauso, ar skaudinantis elgesys bus pastebėtas ir sustabdytas.“

Rodyti vaikams pagarbaus ir draugiško bendravimo pavyzdį suaugusiuosius skatina televizijos laidų vedėja, žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva, iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė, keliaujanti po mokyklas ir organizuojanti susitikimus su mokiniais. Prie „Vaikų linijos“ kampanijos prisijungusi grupė „Biplan“ dėmesį į patyčių problemą atkreipia muzikos kalba – naujame jų albume galima išgirsti patyčių temai skirtą dainą, o kovo pabaigoje pasirodys ir šios dainos vaizdo klipas

„Vaikų linijos“ organizuojamas sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“ ir socialinė viešinimo kampanija „Vaistai nuo patyčių“ prisijungia prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Visą kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia švietimo ir ugdymo įstaigas bei visas aktyvias organizacijas savo bendruomenėms organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Kampanijos „Be patyčių“ svetainėje „Vaikų linijos“ specialistai pateikia veiklų pavyzdžių, kaip organizuoti užsiėmimus su mokiniais per sąmoningumo didinimo mėnesį „Be patyčių“. Šioje svetainėje taip pat visada galima rasti aktualios informacijos vaikams, tėvams ir švietimo įstaigų darbuotojams apie patyčias, jų prevenciją, tinkamus reagavimo būdus ir patyčių situacijų sprendimą.

Kovo 18 d. Vilniuje, „Radisson Blu Hotel Lietuva“, „Vaikų linija“ rengia nacionalinę konferenciją „Be patyčių 365“, skirtą pristatyti patyčių prevencijos ir intervencijos aktualijas Lietuvoje. Konferencijoje kviečiami dalyvauti švietimo ir ugdymo įstaigų darbuotojai, organizacijų, dirbančių su vaikais ir paaugliais, atstovai bei visi, kuriems aktuali patyčių prevencijos tema.

GALERIJA

  • „Vaikų linija“ su žinomais žmonėmis siūlo vaistus nuo patyčių
  • „Vaikų linija“ su žinomais žmonėmis siūlo vaistus nuo patyčių
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS