„Lietuva nėra patraukli vaistų gamintojams, o toliau mažėjančią konkurenciją nulemia ydinga kompensuojamųjų vaistų kainų nustatymo tvarka. Dėl sumažintų ir vis dar įšaldytų bazinių kainų vaistų gamintojams neapsimoka tiekti reikalingų vaistų ir kasmet jų kiekis – mažėja“, – interviu portalui „Delfi“ teigė G. Voverienė.
„Pagal dabar galiojančius teisės aktus, vieną kartą nustatyta vaistų kaina yra fiksuojama – „užšaldoma“ ir ateityje gali tik mažėti. Nekeičiant šios tvarkos, dar daugiau vaistų gamintojų mažins reikalingų vaistinių preparatų tiekimą į mūsų rinką“, – kalbėjo asociacijos vadovė.
Pasak jos, naujausiame kompensuojamųjų vaistų kainyne liko mažiau nei 2 tūkst. vaistinių preparatų: tai – mažiausias kiekis per pastaruosius keletą metų.
G. Voverienės skaičiavimais, dėl vaistų tiekimo sutrikimų ir reikalingų preparatų trūkumo per 150 tūkst. šalies gyventojų turės keisti sau įprastus vaistus į kitus.
Asociacijos vadovės teigimu, daugiau nei 26 tūkst. pacientų teks iš esmės keisti gydymą ir rinktis visiškai kitus vaistus: „Tai reiškia, kad ši dalis gyventojų nebegalės laikytis gydymo plano ir bus priversti rinktis brangesnius vaistus, dėl ko spaudimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui didės“.
(be temos)
(be temos)