Koronavirusas jau pasiekė ir Seimą: užfiksuotas pirmasis atvejis | Diena.lt

KORONAVIRUSAS JAU PASIEKĖ IR SEIMĄ: UŽFIKSUOTAS PIRMASIS ATVEJIS

Koronavirusas patvirtintas vienai Seimo kanceliarijos darbuotojai, trečiadienį pranešė parlamentas.

„Mane informavo, kad žmogus bendravo su labai ribotu skaičiumi kitų žmonių, t. y. nėra tikimybės, kad būtų išplitę daugiau. Dabar duoda užduotis išsiaiškinti, su kuo bendravo, taip pat, su kuo toliau bendravo kontaktavusieji“, – BNS sakė Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė.

Seimo pirmininko pavaduotoja teigė, kad infekcija užsikrėtė, jos žiniomis, asmeninėje kelionėje buvusi darbuotoja.

Anot R. Baškienės, iš užsienio darbuotoja grįžo kovo 10–11 dienomis, buvo atėjusi į darbą per plenarinius posėdžius kovo 17 dieną.

„Kovo 17 dieną buvo posėdžių diena, ir ji buvo darbe, ji kontaktavo ir su  Seimo nariu, čia susirūpinimas didžiulis. Šiuo atveju, manau, nebuvo pakankamai pagalvota, kad grįžus iš kelionės tikrai reikėjo visas keturiolika dienų nedalyvauti posėdžiuose“, – sakė R. Baškienė.

Kovo 17 dieną buvo posėdžių diena, ir ji buvo darbe, ji kontaktavo ir su  Seimo nariu, čia susirūpinimas didžiulis.

„Keturiolikos dienų saviizoliacijos dienų laikotarpis buvo nepanaudos ir tai rodo, kad kiekvienas turime būti labai atsakingi“, – pažymėjo parlamento vicepirmininkė.

Pasak Seimo pranešimo, kanceliarija yra nustačiusi darbuotojo, galėjusio kelti ligos platinimo pavojų, kontaktus Seimo rūmuose, jų yra keletas.

Asmenys, kurie turėjo kontaktų su šiuo darbuotoju, taip pat tam tikromis dienomis dirbo viename Seimo rūmų aukšte ir galimai naudojosi bendrosiomis patalpomis, bus informuoti asmeniškai.

Pranešime teigiama, kad šiuo metu Seimo komitetų, komisijų posėdžiai ir Seimo kanceliarijos darbas, kiek įmanoma, organizuojami nuotoliniu būdu, to bus laikomasi ir toliau.

Kitą antradienį Seime vyks plenariniai posėdžiai, bet Seimo nariai į salę turės ateiti tik balsuoti, o įstatymų projektų pateikimus, svarstymus galės stebėti iš savo kabinetų.

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas daugiau kaip pustrečio šimto žmonių, keturi žmonės mirė.

GALERIJA

  • Koronavirusas jau pasiekė ir Seimą: užfiksuotas pirmasis atvejis
Gairės: koronavirusas, Seimas, susirgo Seimo darbuotoja, COVID-19 saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Anonimas

As nezinau,ar Jus zmones tupi esat,jei gryzai is uzsienio tai izoliuok save,o ne i darba eik.Ar tokie zmones seime gali dirbt.

Anonimas

Tai ta seima reikia uzdaryti i lukiskes ko dar ten nesilanko lankytojai

Piliete

Jei jau seime dirbantys nežino įstatymo tai ką norėti iš prastuomenes kaip kas vadina eilinius piliečius be jos būtų seimas sugriuves tai didelis ne atsakingumas o gal jiems kitokie įstatymai reikia bausti už viruso nesiojimair karantino nesilaikymą
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS