S. Čaplinskas apie situaciją šalyje: žmonės pikti ir pavargę nuo gyvenimo baimėje | Diena.lt

S. ČAPLINSKAS APIE SITUACIJĄ ŠALYJE: ŽMONĖS PIKTI IR PAVARGĘ NUO GYVENIMO BAIMĖJE

  • 9

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas feisbuke pasidalijo įžvalgomis COVID-19 tema. Pasak profesoriaus, žmonės pavargo nuo draudimų ir gyvenimo baimėje, o tai daro neigiamą įtaką savanoriškam testavimuisi, kontaktinių asmenų greitam identifikavimui ir jų saviizoliacijai.

„Kasdien COVID-19 statistiką komunikuojanti Rolanda Lingienė teigė, kad „ypač neramina ne tiek skaičius, bet infekcijos išplitimas praktiškai visoje Lietuvoje. Yra atvejų, kurie plinta, ir neaišku, kur plinta. Užsikrėtę asmenys nenurodo, kur jie galėjo užsikrėsti, epidemiologai neturi už ko užsikabinti ir taip nutraukti tos infekcijos plitimo grandinę. Iš tikrųjų nemažai asmenų užsikrečia savo darbovietėse nuo kitų asmenų, ypač jeigu jie nejaučia simptomų, arba dar nejaučia, arba pasitaikė atvejų, kai tie asmenys iš tikrųjų buvo neatsakingi ir susirgę ėjo į darbą“, – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorės žodžius citavo profesorius.

Prasidėjus testavimui, testavimo apimtys buvo nepakankamos.

Pasak profesoriaus, šalyje išryškėjo keturios problemos. „Ką tai rodo? Ogi problemų pasekmes:

Pirma problema: kai į Lietuvą atvyko pirmieji koronavirusu (SARS-CoV-2) užsikrėtę žmonės, jie negalėjo išsitirti, nebuvo testuojami ir, patys to nežinodami, perdavė virusą aplinkiniams, o pastarieji irgi nežinodami, kad yra infekuoti, nesiėmė saugumo priemonių ir platino virusą toliau. Taip susiformavo vietinės viruso perdavimo grandinės, tikėtina, net platus tinklas, todėl Lietuvoje pradėjo dominuoti vietinis plitimas.

Antra problema: prasidėjus testavimui, testavimo apimtys buvo nepakankamos, buvo testuojami tik simptominiai asmenys, o simptomų nejaučiantys, ir patys to nežinodami, sėkmingai platino infekciją toliau.

Trečia problema: seroepidemiologiniai tyrimai – labai geras signalinės stebėsenos įrankis epidemiologijoje. Tokie tyrimai daugelyje šalių leido nustatyti, kur cirkuliuoja virusas. Tačiau jų Lietuvoje nebuvo ir dabar nėra. Matyt trūksta kompetencijos, kaip tą įrankį naudoti.

Žmonės pikti, pavargo nuo draudimų ir gyvenimo baimėje.

Ketvirta problema: žmonės pikti, pavargo nuo draudimų ir gyvenimo baimėje. Tai daro neigiamą poveikį savanoriškam testavimuisi bei kontaktinių asmenų greitam identifikavimui ir jų saviizoliacijai“, – COVID-19 situaciją apžvelgė S. Čaplinskas.

Primename, kad Lietuvoje praėjusią parą patvirtinti 24 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 2171, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Šiuo metu tebeserga 421 asmuo, pasveiko – 1656.

Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 112 įvežtinių atvejų. Izoliacijoje šiuo metu yra 3192 asmenys, tarp jų – sergantieji, turėję sąlytį bei iš paveiktų šalių atvykę žmonės.

Praėjusią parą laboratorijose ištirti 4407 ėminiai, iš viso iki šiol ištirta 540 tūkst. 784 ėminiai.

Gairės: Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 saviizoliacija, koronaviruso tyrimai, Saulius Čaplinskas
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

O

Žmonės pavargo nuo jusu melo žmogžudžiai

Pavargę nuo

gyvenimo baimėje, kad antsnukius turės nešioti nežinia iki kiek palieps.

Adrijans

Nieko sukils visos tautos gana apgaudinėti žmoniją bet jiems įsakyta turi valdžia klausyti misionierių pasaulio tokius pinigus gavo))))Žinokit iki sausio pradžios reiks kaukės nešioti tokios nesąmonės vyks ilgai ????
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS