SAM: 5–11 metų vaikų vakcinacija nuo COVID-19 prasidės dar šiemet | Diena.lt

SAM: 5–11 METŲ VAIKŲ VAKCINACIJA NUO COVID-19 PRASIDĖS DAR ŠIEMET

  • 29

Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Kaip praneša SAM, specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje.

Naujoji vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

EVA ketvirtadienį patvirtino, kad 5-11 metų vaikams skirtos „Comirnaty“ vakcinos yra saugios ir efektyviai apsaugo vaikus nuo COVID-19 ligos. Jos bus suleidžiamos į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros dozės bus daroma trijų savaičių pertrauka.

„BioNTech ir Pfizer“ informavo, kad vakcinos, skirtos 5-11 metų vaikams, gruodžio antroje pusėje turėtų pasiekti visas Europos Sąjungos šalis. Pirmąją Lietuvai skirtą siuntą sudarys 78 tūkst. vakcinos dozių. Kai jos bus pristatytos į Lietuvą ir paskirstytos skiepijančioms įstaigoms, gyventojai galės registruoti savo vaikus vakcinacijai.

Registruotis bus galima tuo pačiu būdu, kaip iki šiol, – internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808.

Atlydėti vaiką į vakcinacijos centrą turės bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų. Atvykimas į vakcinacijos centrą yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės.

Rašyti komentarą
Komentarai (29)

)))))

Ne tik anūkas ir jo šeima neskiepyta ,ir kuprius muzikantas.O jeigu ir skiepytu, tikėti negalima,nes yra būdų suvaidinti kad skiepina.

skaičiau

atsakingo asmens, dirbusio su vakcinomis, berods belgo, interviu opoziciniame laikraštyje. Jis atsisakė toliau dirbti su farmacininkais, supratęs jų machinacijas. Sveikus vaikus skiepyti yra nusikaltimas, nes nužudomas jo besiformuojantis natūralus imunitetas, o įgautas dirbtinai yra trumpo galiojimo ir neefektyvus. Skiepijantis skatinamas viruso mutavimas ir toks vaikas sirgs dar labiau (ko gero kaip ir suaugę sveiki žmonės)

By. Rka deėjęs

Kodel landbergysto anukas NEBADYTAS ????? KUR YRODYMAI KAD ale badytas ??? :-))))))
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS