URM nėščioms moterims rekomenduoja atidėti keliones į Zika viruso apimtas šalis | Diena.lt

URM NĖŠČIOMS MOTERIMS REKOMENDUOJA ATIDĖTI KELIONES Į ZIKA VIRUSO APIMTAS ŠALIS

  • 0

Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja besilaukiančioms moterims atidėti keliones į šalis, kuriose paplitusi Zika virusinė infekcija.

Remiantis Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos informacija, Zikos virusinė infekcija vis sparčiau plinta Pietų ir Centrinėje Amerikoje, Karibuose.

Per pastaruosius du mėnesius infekcijos atvejai buvo užregistruoti 26 šalyse: Barbadose, Bolivijoje, Brazilijoje, Žaliojo Kyšulio Respublikoje, Kolumbijoje, Kiurasao, Dominikos Respublikoje, Ekvadore, Salvadore, Prancūzijos Gvinėjoje, Gvadelupėje, Gvatemaloje, Gajanoje, Haityje, Hondūre, Martinikoje, Meksikoje, Nikaragvoje, Panamoje, Paragvajuje, Puerto Rike, Šv. Martyno saloje, Suriname, Tailande, Venesueloje, Mergelių salose.

Grįžusioms iš valstybių, kuriose plinta Zikos virusas, nėščiosioms rekomenduojama informuoti savo gydytoją, kuris įvertintų galimą riziką ir prireikus stebėtų.

Kitiems keliautojams URM rekomenduoja naudoti asmens apsaugos priemones, skirtas apsaugai nuo uodų įkandimų lauke ir patalpose, naudoti repelentus, tinklelius nuo uodų, vilkėti drabužius ilgomis rankovėmis ir ilgas kelnes. Keliautojams, kuriems grįžus iš paveiktos teritorijos pasireiškia Zikos virusinės infekcijos simptomai, patariama kreiptis į savo gydymo įstaigą ir informuoti gydytojus apie kelionę.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS