Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis? | Diena.lt

VASAROS MALONUMAI: KAIP APSAUGOTI NE TIK MĖGSTAMUS AKINIUS, BET IR AKIS?

  • 6

Vos ištarus „saulė, jūra, smėlis“, galvoje šmėkšteli rojų primenantys vaizdai. Tačiau kaitri saulė ir pramogos pajūryje pavojingos ne tik mūsų akims, bet ir vienam iš svarbiausių atostogų aksesuarų – akiniams, todėl labai svarbu žinoti, kaip tinkamai apsaugoti akis ir nesugadinti savo mėgstamų akinių.

„Fielmann“ specialistai primena pagrindines klaidas ir pataria, kaip jų išvengti, kad vasaros malonumai džiugintų.

Mirties nuosprendis lęšiams

Akinanti saulė erzina, tad nemažai žmonių degindamiesi nuo jos saugosi akiniais. Kone visi galėtų prisiminti bent vieną atvejį, kai kaitindamiesi trumpam užsnūdo ir, spiginant saulei, miegojo su akiniais. Rodos, nieko tokio? Tiesa tokia – po tokio prisnūdimo su pamėgtais akiniais galite atsisveikinti.

„Jei akinius paliksite saulės atokaitoje prieš tiesioginius spindulius, kai yra didelė kaitra, labai didelė tikimybė, kad jų rėmeliai deformuosis, pigesnis plastikas pasilydys, o lęšiai sueižės ar pradės sluoksniuotis veidrodinė jų danga. Tai nepriklauso nuo jų kokybės – grėsmė kyla visiems be išimties akiniams“, – pastebėjimais dalijasi „Fielmann“ specialistai.

Degindamiesi akinius būtinai nusiimkite, įdėkite į dėklą, paslėpkite pavėsyje ar kitoje vietoje, kur jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.

Tiesa, kai kaitrią vasaros dieną sportuojate ar tiesiog vaikštote, akiniai nepatiria žalos, tad būtinai juos užsidėkite ir saugokite akis nuo žalingų UV spindulių.

Aplipo smėliu? Nevalykite!

Deginatės, žaidžiate su vaikais smėlyje ir jūsų akiniai neišvengiamai aplimpa smėliu. Daugelis akinių nešiotojų padaro tai, ko griežtai negalima daryti – nuvalo juos rankomis ar dar blogiau.

Smėlėtus akinius valant rankšluosčiu, kuris yra sugėręs daugybę smėlio dalelių, ar mikropluošto servetėle, tiek akinių lęšiai, tiek ir patys rėmeliai kaip mat yra subraižomi ir sugadinami.

Ką daryti? Smėlį nuo akinių reikia gausiai nuplauti švariu tekančiu vandeniu, jei išsitepė riebiu kremu nuo saulės, nuplauti su lašeliu skysto rankų muilo ir švariu vandeniu ir nusausinti švaria popierine kosmetine servetėle. Specialistai pabrėžia jokiu būdu į paplūdimį nesinešti ir nenaudoti mikrofibros servetėlės, kuria paprastai valote akinius – net ir saugiai laikoma akinių dėkle, paplūdimyje ji taip pat aplips smėliu, tad vėliau valydami ja akinių lęšius subraižysite nepataisomai.

Pagalba: jei nepavyko išvengti akinių pažeidimų, „Fielmann“ specialistai ragina nieko nedaryti patiems ir užsukti į optikos saloną. / „Fielmann“ archyvo nuotr.

Sūrus jūros vanduo žalingas

Neretam iškyla klausimas, kodėl smėliu aplipusių saulės akinių negalima tiesiog nuplauti jūroje? Sūrus jūros vanduo taip pat gali pakenkti jūsų akiniams, nepaisant to, kad sąlytis su juo – neišvengiamas, nes dažnas maudytis į jūrą eina su akiniais, tad anksčiau ar vėliau jie gali įkristi į vandenį ar būti aptaškyti.

Jei taip nutiko, būtina juos nedelsiant nuplauti švariu vandeniu, o ypač atidžiai reikėtų prižiūrėti metalines brangių akinių, su kuriais optikos specialistai apskritai nerekomenduoja maudytis, konstrukcijas.

Nepalikite automobilyje

Didžioji dalis vairuotojų saulėtą dieną užsideda akinius nuo saulės, kuriuos nešioja tik vairuodami, ir neretai palieka automobilyje. „Fielmann“ specialistai pastebi, kad šią klaidą daro didžioji dalis vairuotojų, nežinodami, koks žalingas akiniams toks pasikaitinimas automobilyje.

Nesvarbu, ar jie yra paliekami daiktadėžėje, porankyje, specialiame skyrelyje virš veidrodėlio ar ant prietaisų skydelio, kaitrią vasaros dieną akinių pažeidimų nepavyks išvengti. Akinių lęšiai sueižėja, rėmeliai deformuojasi, saulės akinių lęšiai tampa matiniai ir jų suremontuoti dažniausiai nepavyksta.

Dar svarbu žinoti, kad dėl aukštos temperatūros su akiniais negalima lepintis pirtyje ir reikia būti itin atsargiems šalia kepsninių ar atviros liepsnos.

Rizika: sūrus jūros vanduo taip pat gali pakenkti akiniams. / „Fielmann“ archyvo nuotr.

Neremontuokite patys

Laikantis šių patarimų, akinių pažeidimų rizika sumažės, tačiau tai tikrai negarantuoja, kad akiniai bus apsaugoti nuo bet kokių pažeidimų. Jei taip nutiko, „Fielmann“ specialistai ragina nieko nedaryti patiems ir, pasibaigus atostogoms, užsukti į optiką – įvertinus pažeidimus, bus surasti sprendimai, kaip išsaugoti jūsų mėgstamus akinius.

Beveik visais atvejais pavyksta atstatyti saulėje perkaitusių akinių rėmelių formą, suveržti juos, kad nesmuktų ir patogiai gultų ant nosies, atnaujinti pabraižytus paviršius, tačiau sueižėjusių lęšių ar atsisluoksniavusios lęšių dangos nepavyks suremontuoti – juos reikės keisti naujais.

Atostogų metu jūs ilsėjotės, o akiniai akylai saugojo jūsų akis, todėl sugrįžę būtinai palepinkite juos SPA, kuri „Fielmann“ optikose yra nemokama, nes mums rūpi kiekvienas klientas ir jo matymo kokybė, tad maksimaliai tuo pasirūpinsime. Akinius kruopščiai išplausime specialioje vonelėje – ultragarso sukeliamų vibracijų vanduo su valikliu išplauna net giliai tarp akinių rėmelio ir lęšių esančius nešvarumus. Taip pat, jei matysime poreikį, susidėvėjusias noseles pakeisime naujomis.

Intensyvi UV spinduliuotė gali pakenkti jūsų akių sveikatai, tad vertėtų rinktis kokybiškai pagamintus saulės akinių lęšius – jie turėtų blokuoti 90–100 proc. ultravioletinių spindulių.

Kaip tinkamai apsaugoti akis

Š̌iltuoju metų laiku labai daug kalbama apie kenksmingą UV spindulių poveikį odai ir tinkamą jos apsaugą̨, tačiau ne mažiau dėmesio reikėtų̨ skirti akims. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad apsaugoti akis nuo saulės labai paprasta: tereikia rasti sau tinkamus ir patinkančio modelio saulės akinius ir nešioti juos saulėtomis dienomis.

Neretai klaidingai galvojama, kad visi akiniai su tamsiais lęšiais apsaugos akis nuo kenksmingų̨ ultravioletinių spindulių̨, tačiau iš tiesų būtinas specialus UV filtras. Užsidėjus akinius be UV apsaugos, vyzdys, priimdamas daugiau š̌viesos, išsiplečia, ir jei akiniai be filtro, UV šviesa tampa itin kenksminga.

Labai svarbu žinoti, kad akims gali pakenkti ne tik tiesioginis žiūrėjimas į saulę be apsauginių akinių, bet ir poilsis prie vandens telkinių, vaikščiojimas smėlio paplūdimiu. Tyrimai parodė, kad vanduo papildomai atspindi ir padidina UV dozę net 20 proc., o smėlis – apie 10 proc. Intensyvi UV spinduliuotė gali pakenkti jūsų akių sveikatai pažeisdama rageną, lęšiuką, tinklainę, tad vertėtų rinktis kokybiškai pagamintus saulės akinis – jie turėtų blokuoti 90–100 proc. ultravioletinių spindulių.

Kur ieškoti ir kaip išsirinkti

„Fielmann“ specialistai rekomenduoja saulės akinius pirkti optikos salonuose, nes kitur parduodamiems neretai bižuteriniams akiniams yra naudojamas ne optinis, o paprastas plastikas, kuris iš̌kraipo vaizdą̨, yra neskaidrus, o tai gali sukelti akių įtampą̨, nuovargį ar netgi migreninius galvos skausmus.

Mums rūpi kiekvienas klientas, tad visi optikose parduodami akiniai atitinka jiems keliamus saugumo ir kokybės reikalavimus ir yra pagaminti iš sertifikuotų ir saugių̨ medžiagų. Galiausiai, iškritus detalei ar sulaužius akinius, juos galėsite atnešti suremontuoti.

Kenkia: jei kaitrią vasaros dieną paliksite akinius automobilyje, akinių pažeidimų nepavyks išvengti. / „Fielmann“ archyvo nuotr.

Alternatyvos prastai matantiems

Nemažai prastai matančių žmonių ieško būdų, kaip šiltuoju metų laiku geriausiai apsaugoti akis nuo saulės.

• Pirmasis būdas – įprasti saulės akiniai su tamsintais, regą koreguojančiais akinių lęšiais. Apsauginiai akiniai su dioptrijomis, ko gero, būtų puikus pasirinkimas tiems, kurie nuolat nešioja korekcinius akinius, su jais vairuoja, būna gamtoje.

• Antroji alternatyva – ant skaidrių korekcinių akinių dedami specialūs „klipsai“ arba papildomi akiniai, vadinamieji „Suncovers“.

• Universaliausias variantas – akiniai „chameleonai“, t. y. akiniai su išmaniaisiais „Transitions“ lęšiais, kurie būnant saulėkaitoje patamsėja, o įėjus į patalpą vėl tampa šviesūs. Be to, jie turi apsaugą nuo mėlynosios šviesos ir matymo komfortą užtikrinančią poliarizacinę dangą.

• Sportuojantiems ar mėgstantiems aktyvų laisvalaikį – kontaktinių lęšių ir saulės akinių derinys. Tiesa, sportininkams skirtus akinius taip pat galima gaminti su dioptrijomis, tačiau „Fielmann“ specialistai rekomenduoja verčiau derinti kontaktinius lęšius ir kokybiškus, specializuotus saulės akinius – tuomet matymo kokybė yra aukščiausia.

Dėmesys vaikų akių apsaugai

Daugelis tėvų nežino, kad vaikų akys yra daug jautresnės nei suaugusiųjų. Mažųjų akys labiau praleidžia saulės spindulius – spalvos pigmentai, veikiantys kaip natūralūs saulės spindulių filtrai ir suteikiantys apsaugą akims, išsivysto tik bėgant metams.

Dėl šios priežasties būtina apsaugoti vaikų akis nuo saulės akinimo ir žalingų UV spindulių poveikio, nes net 80 proc. akies pažeidimų dėl intensyvios saulės šviesos nutinka iki pilnametystės.

Įsidėmėkite: per maži akinių lęšiai nesuteikia optimalios apsaugos – saulės akiniai turi apgaubti visą akį ir apsaugoti nuo šoninių atspindžių. Ir nepamirškite – vaikai auga! Būtina reguliariai tikrinti, ar vaikas „neišaugo“ akinių, ar jie dar tinkamai priglunda.

GALERIJA

  • Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis?
  • Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis?
  • Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis?
  • Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis?
  • Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis?
  • Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis?
  • Vasaros malonumai: kaip apsaugoti ne tik mėgstamus akinius, bet ir akis?
„Fielmann“ archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Kazkaip

anksciau,kai niekas nei6si3,14sinedavo "saugojimu",akiniuotu budavo maziau. O dabar jau vaikai su dioptrijomis,kaip ir vienas ju myletojas.

Puiki reklama

Akiniai skaidriais stiklais, juodais remeliais, o plaukai dazyti visciuko geltonio spalva.Cia toks ivaizdis. Jokiu garbanu ir bangu! Viskas aisku pasidaro. Tiek kiek aisku.

alternatyva

o ką, ar negalima išrasti ar pagaminti skaidrius akinius, kurie apsaugotu nuo ultravioleto?, su tais juodais akiniais žmonės atrodo kaip vabalai ir musės. norisi kažko mandriau.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS