A. Veryga neigia, kad norima riboti paciento gydymo kainą iki 30 tūkst. eurų | Diena.lt

A. VERYGA NEIGIA, KAD NORIMA RIBOTI PACIENTO GYDYMO KAINĄ IKI 30 TŪKST. EURŲ

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį paneigė žinias apie ketinimus riboti paciento gydymo kainą iki 30 tūkst. eurų.

Anot jo, tokia informacija yra klaidinga ir neatitinka tikrovės.

„Jeigu taip atsitiktų, labai daug pacientų negautų gydymo. Tai iš tikrųjų yra melas“, – žurnalistams sakė ministras.

Pasak A. Verygos, tokia naujovė skatintų kelti klausimą dėl prieštaravimo Konstitucijos nuostatai, susijusiai su Lietuvoje užtikrinamu nemokamu gydymu.

30 tūkst. eurų suma figūruoja naujoje kuriamoje tvarkoje, anot Sveikatos apsaugos ministerijos, susijusioje su derybomis dėl naujų brangių vaistų, kurie bus kompensuojami ateityje.

Ministerija pabrėžė, kad ši suma yra išvestinis rodiklis, skirtas deryboms su valstybės įsigijamų vaistų gamintojais, o ne vieno paciento gydymo kainos ribai nustatyti.

„Ekspertų lygiu diskutuojama, kaip vis dėlto efektyviau nupirkti brangiausius vaistus pacientui, bet jokiais būdais neribojant vienam pacientui skiriamos gydymo sumos“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jeigu taip atsitiktų, labai daug pacientų negautų gydymo. Tai iš tikrųjų yra melas.

„Tai neturi jokio ryšio su vieno paciento gydymo kaina“, – teigė jis.

Ministro įsakymo projekte dėl vaistų įrašymo į kompensuojamųjų sąrašus yra įvedama nauja sąvoka „referencinė kaštų naudingumo vertė“.

Tai kriterijus, skirtas kaštų ir naudos analizės dėka apskaičiuoti, kiek preparatas kainuotų norint užtikrinti kokybiškus vienerius sergančiojo gyvenimo metus, sakė sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Pasak jos, 30 tūkst. eurų šio kriterijaus riba „padėtų Lietuvai (...) atsirinkti pačius ekonomiškai naudingiausius ir efektyviausius vaistus“.

Anot viceministrės, ši riba būtų naudojama derantis su brangių, bet rinkoje alternatyvų turinčių vaistų gamintojais, norint įsigyti gydymo priemones už mažesnę kainą.

Jeigu vaistas viršytų tvarkoje numatytą referencinę vertę, bet būtų vienintelis rinkoje, gydantis nuo konkrečios ligos, jis vis tiek būtų perkamas.

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė taip pat pabrėžė, kad šis kriterijus nebus naudojamas valstybei apsisprendžiant dėl vaisto pirkimo. Anot jos, svarbiausia sąlyga valstybei perkant vaistą liks jo veiksmingumas.

A. Verygos duomenimis, šiuo metu gydyti reta liga sergantį asmenį Lietuvoje valstybei vidutiniškai kainuoja apie 200 tūkst. eurų per metus, o išimtiniais atvejais suma gali siekti ir milijoną eurų.

LRT televizija šeštadienį skelbė, kad viršijus 30 tūkst. eurų asmeniui gydyti, būtų nerekomenduojama kompensuoti medikamentų.

Ligonių kasos duomenimis, pernai valstybė kompensuojamiems vaistams išleido daugiau nei 200 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Da

ką jus sakote ponas ministras kad pas mus gydymas yra nemokamas, tik susirk stypriau, matysi koki piniga turėsi pakloti, pasižiūrėk tik dantys kiek kainoja ar žinai kainas ,akiu lešiuku kokios kainos nekalbėk nesąmoniu, juk nežinai, tvarkos tikros medicinos ,gėriau patylėk, ir ausis jeigu negerai girdi, aparatukas kiek kainoja klausos nori pirk bet naudos neturėsi tikros tik už gera piniga bus šis tas , o vaistu, kokios kainos kur matyta turiu nugaroj skausmus nuo stuburo perku trintis tepaliuka , voltaren , gel, kiek kainoja pensininkui, trinimas kur matyta , kas kompensoja viskas eina iš kišenes , bratka susirgo reikia gydytis ir siūlo važjuoti pas vokietukus bet juk kainos 30000štuku gydymas ar pagysi ar ne nežinomybė, o vėžys juk tvarka savo daro, kokio lugio kalbos baisu klausyti, baigiu tas jūdų fokuso dramaturgu posakius klausyti vis gerin einame, tik nežinau į kuria puse nuvėjo bet tik arčiau kapinino, vartu, atėjome labanakt,

Anonimas

Veryga darbuojasi iš peties,naikinama tauta,nurašomi tyliai sergantieji.Jeigu esi ligonis tai ar verta gydyti tokia atrodo Verygos mąstysena.

Tomas

Eilinį karta LRT bandė apdergti ministra, bet ir ši karta nepavyko. Baisiausia kad valstybine televizija gąsdina Lietuvos zmones ir kursto neapykanta valstybei
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS