Vitaminas C – ne tik sergančiam žmogui | Diena.lt

VITAMINAS C – NE TIK SERGANČIAM ŽMOGUI

  • 0

Šiais metais itin anksti prasidėjus peršalimo ligų sezonui, vaistininkai stebi augančią vitamino C paklausą. Sveikatos specialistai sako, kad šaltuoju metų laiku daugumai klientų aktualiausias vitamino C poveikis imuninei sistemai: siekis sustiprinti organizmo atsparumą ir apsisaugoti nuo ligų.

„Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie vartoja vitaminą C, serga šiek tiek trumpiau. Vis dėlto tai reikėtų daryti reguliariai, o ne retkarčiais, kai peršalimų ir kitų panašių susirgimų sezonas jau čia pat“, – pataria „Eurovaistinės“ vaistininkas Petras Vaitiekūnas.

Nauda imunitetui vitamino C poveikis neapsiriboja. Teigiama vitamino C įtaka organizmui priklauso nuo amžiaus ir sveikatos būklės.

Energingiems ir judriems vaikams vitaminas C naudingas tuo, kad skatina kolageno gamybą – šis baltymas padeda greičiau užgyti nedidelėms žaizdelėms, mėlynėms ir įbrėžimams. Vyresniame amžiuje vitaminas C padeda reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (išvengti širdies ir kraujagyslių ligų), gali būti naudingas akių ligų, kataraktos, amžinės geltonosios dėmės degeneracijos ir onkologinių susirgimų prevencijai. Šį vitaminą taip pat turėtų rinktis veiklūs, stresą patiriantys žmonės. Vitaminas C yra svarbus normaliai nervų sistemai ir psichologinei būklei palaikyti, padeda mažinti nuovargį, psichologines ir fizines streso sukeliamas reakcijas.

Nors tradiciškai manoma, kad daugiausiai vitamino C turi citrusiniai vaisiai, jis aptinkamas ir kituose vaisiuose bei daržovėse, apie kuriuos susimąstoma rečiau.

Daugiausiai vitamino C yra saldžiuosiuose pipiruose, brokoliuose, žiediniuose ir Briuselio kopūstuose, taip pat erškėtuogėse, šaltalankio uogose, juoduosiuose serbentuose ar žemuogėse. Vertėtų prisiminti, kad maisto virimas ir kepimas mažina vitamino įsisavinimą.

Ne mažiau vitamino C įsisavinimui trukdo tokie šiuolaikinio gyvenimo palydovai kaip teršalai ar stresas, žalingi įpročiai – rūkymas ir alkoholis. Todėl pajutus, kad dažniau sergama, pradėjo kraujuoti dantenos ar lėčiau gyja žaizdos, reikėtų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS