A. Dulkys: prievolės izoliuotis neliks net sergantiems COVID-19, tai bus rekomenduojama | Diena.lt

A. DULKYS: PRIEVOLĖS IZOLIUOTIS NELIKS NET SERGANTIEMS COVID-19, TAI BUS REKOMENDUOJAMA

Atšaukus ekstremaliąją situaciją, prievolės izoliuotis neliks net sergantiems COVID-19, tai bus rekomenduojama, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Taip, kaip ir visų kitų ligų atžvilgiu, pasibaigus ekstremaliai situacijai toks dalykas, kaip privaloma izoliacija, ji išnyksta iš mūsų repertuaro, iš mūsų priemonių ir yra jau gydytojo sprendimas – nedarbingumas ir kiti elementai“, – BNS po Vyriausybės posėdžio sakė A. Dulkys.

Vis dėlto jis pabrėžė besitikintis gyventojų sąmoningumo.

„Tikrai labai norėtųsi, kad pandemija būtų mums suteikusi tą pamoką, ir mes ją būtumėme išmokę. Nes deja, mūsų gyvenimo kultūroje buvo gana įprasta tiek sergančius vaikus vesti į darželius, į mokymo įstaigas, tiek patiems lankytis bendruomenėse, kolektyvuose turint įvairių simptomų“, – tvirtino ministras.

Be kita ko, jis pabrėžė, kad neliks ir kitų prievolių, įskaitant kaukių dėvėjimą viešajame transporte, ligoninėse ar slaugos įstaigose. Kai kurios rekomendacijos nuo gegužės bus naujai patvirtintos A. Dulkio, kaip ministro, įsakymu, kadangi Vyriausybė trečiadienį taip pat panaikino ir jo kaip operacijų vadovo įgaliojimus.

Ministras patvirtino, kad be kita ko, išnykus ekstremaliai situacijai neliks ir specialių priedų medikams dirbant su COVID–19 pacientais.

„Nunyksta papildomi taip vadinami COVID priedai. Na, bet mes juk kažkokių priedų nemokame – lygiai taip pat pavojinga ir tuberkuliozė, gripas, bet už juos papildomai nėra mokama. Tai pasikeitė situacija“, – tvirtino A. Dulkys.

Jau anksčiau ministras tvirtino, kad koronaviruso situacija bus atidžiai stebima ir vykdant sekoskaitos, seroepidemiologinius tyrimus tikintis naujų atmainų. Jis neatmetė, kad šiuo metu mažėjantis susirgimų skaičius rudenį gali vėl šoktelti.

„Tiek, kiek girdžiu žmones, kurie tą dalyką išmano, kurie mato giliau virusologijos pasaulį, yra prognozė, kad tokius žodžius, kaip karantinas, izoliacija, ekstremali situacija – tikiuosi, kad rudenį mes jų neturėsime. Galbūt turėsime kažkokių papildomų rekomendacijų dėl saugaus atstumo laikymosi, dėl kaukių, dėl srautų valdymo“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pasak jo, kol kas neturima duomenų, kad apsauga, kurią gyventojams suteikė persirgimas ir vakcinos „kažkaip ryškiai keistųsi“, o blogiausiu atveju plintant virusui labiau tikėtini gali būti „vietiniai karantinai“ organizacijose ar konkrečiose savivaldybėse. 

Vyriausybė trečiadienį atšaukė daugiau nei dvejus metus galiojusią ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 – šis teisinis režimas nustos galioti nuo gegužės 1-osios.

Sprendimas priimtas daugiau nei du mėnesius nuosekliai mažėjant naujų koronaviruso atvejų bei į ligonines guldomų pacientų, taip pat pasiekus didesnį nei 80 proc. visų gyventojų imunizacijos lygį.

Tarp dirbančiųjų imunizacija, anot Sveikatos apsaugos ministerijos, viršija ir 90 procentų.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Y

Sergant covidu dabar nebereiks izoliuotis. Va tep va. :) Žodžiu, logikos nebuvo nei pandemijos pradžioje, nei jo metu, nei po pandemijos logikos nerasta. Visa tai tebuvo tik brangiai apmokamas cirkas.

žmonės, saugokit save

Vieni sako, kad imunitetas neįgyjamas, kiti sako,kad 90 procentų imunizacija...Vienu žodžiu žmonėms suteikiama saviveikla ir tegul paskui neverkia valdžia, kad ja žmonės netiki. Ir pasisakymai kažkoki netikri, lyg žmogus apie tai neturėtų supratimo.

fas fas

oi kaip faina kovidiniai isterikai dabar tures tvarkarasciuka peciu badymuisi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS